Tampons en maandverband bevatten schokkende ingrediënten, zoals bleek en pesticiden. Veel vrouwen denken daar niet aan als ze die producten kopen.
Mariah Mansvelt Beck (33) kreeg drie jaar geleden de diagnose baarmoederhalskanker. Ze besloot er alles aan te doen om beter te worden. Haar specialist adviseerde haar tampons en maandverband van biologisch katoen te gebruiken.
Mansvelt Beck kwam tot de ontdekking dat tampons en maandverband sporen van chemicaliën bevatten omdat het katoen is behandeld met pesticiden, gebleekt met chloor en aangevuld met synthetische stoffen. Ze vraagt zich af hoe het mogelijk is dat we worden blootgesteld aan zoveel chemicaliën.
Ze richtte samen met Wendelien Hebly, afgestudeerd neurowetenschapper en tot voor kort werkzaam als manager sales en business development bij Tommy Hilfiger, het bedrijf Yoni op.
Yoni maakt zich sterk om meer bewustzijn te creëren en om alternatieve producten in de schappen te brengen. In voeding zitten verborgen E-nummers en in tampons zitten schadelijke chemicaliën. De alternatieven die Yoni op de markt brengt verschillen van de producten in biologische winkels, omdat ze niet uit semi-katoen maar uit 100 procent katoen bestaan.
Bedrijven zijn niet verplicht de ingrediënten op de verpakking te zetten en mogen naar eigen inzicht ingrediënten toevoegen. “We doken in een wereld met vrijwel geen transparantie: niemand weet precies wat er in deze producten zit,” zegt Wendelien.
Mariah en Wendelien pleiten voor meer onderzoek naar de langetermijngevolgen van deze chemicaliën. Afgelopen jaar deed ze haar verhaal bij TEDx Amsterdam Women. “We moeten chemicaliën uit onze vagina’s houden,” stelde ze tijdens haar presentatie. “Het zijn producten die alle vrouwen ter wereld vanaf hun eerste menstruatie gebruiken, maar niemand weet er iets van af,” vervolgde ze.
Yoni introduceerde afgelopen maand via een crowdfundingprogramma haar eerste producten.
[Nieuws]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Politicus: “NAVO vormt bedreiging voor de hele wereld, net als Duitsland onder Hitler”
Berlijn verandert in slagveld: duizenden agenten ingezet tegen vreedzame vrijheidsstrijders
Rusland en Iran binden samen strijd aan met drugshandel
We hebben sluipenderwijs onze democratische rechtsorde uitgehold. 2 stuitende voorbeelden
Kanye West: Coronavaccin is ‘het merkteken van het beest’
Beste UFO-beelden van de negentiger jaren (video)
Hoe overleden geliefden aan ons kunnen verschijnen
Twitteractie: nieuwe partijen eisen deelname groot politiek debat
Het rommelt in medialand. Guardian-columnist staat op en vertelt de wereld wat er mis is met de mainstream media (hint: veel)