Bij Almere wordt momenteel een zelfvoorzienend ecodorp gebouwd. In de herfst moet het klaar zijn.
James Ehrlich van de Stanford-universiteit heeft onderzoek gedaan naar methoden waarmee je zelfstandig een woonwijk kunt onderhouden.
De oprichter van ReGen Villages ontwierp in Oosterwold bij Almere een zelfvoorzienend ecodorp om onder meer de natuur te herstellen door regeneratieve landbouw.
Versterkt
Deze vorm van landbouw zorgt ervoor dat de bodem niet verarmt en uitgeput raakt, maar juist wordt versterkt.
Ehrlich maakt ook gebruik van aquaponics, waarbij het afval van huishoudens tot compost verwerkt en aan vee gevoerd wordt.
De compost dient ook als voer voor vliegen die gebruikt worden als visvoer. De uitwerpselen van de vissen bemesten op hun beurt het water dat naar gewassen gaat.
Meer dan nodig
Mest die het vee produceert wordt gebruikt om stroom op te wekken. Als alles gaat zoals gepland, zal het dorp meer voedsel en energie produceren dan het nodig heeft.
Het dorp biedt ruimte voor 200 woningen, die worden verwarmd door middel van aardwarmte, zonne-energie, wind en biogas. Een woning kost gemiddeld 300.000 euro.
Ehrlich liet doorschemeren dat ReGen Villages van plan is om uit te breiden naar België, Duitsland, Zweden en Noorwegen.
Bekijk hieronder de TED-lezing die Ehrlich onlangs gaf:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Mysterie rond heldere stippen op Ceres groeit
Proberen aliens contact op te nemen? Mysterieuze radioflitsen komen echt uit de ruimte
Het ministerie van Vrede
‘Ik heb veel nagedacht over die vraag die jij aan Bill Gates stelde: hoe komen we van arme mensen af als geheel?’
Politieke intimidatie en lachende bestuurders: de bedenkelijke rol van de VVD bij de onteigening van een boerengezin
Hoe Amerika landen ‘per ongeluk’ terug naar de steentijd bombardeert
Boer uit Zevenbergschen Hoek treft graancirkels aan
Longread: Hoe de Illuminati met de Franse Revolutie zijn weg naar de macht plaveide
Wereld verbindt zich: Egyptenaren marcheren in solidariteit met Occupy Oakland