Na de kredietcrisis waren we getuige van de economische recessie, de eurocrisis en de tergende politieke besluiteloosheid.
Er zijn inmiddels veel rapporten, boeken en films gemaakt over hoe het financiële systeem ons in de afgrond heeft gestort. Iedere dag lezen we begrippen als derivaten, rommelhypotheken en bonuscultuur.
We weten echter weinig tot niets over de spelers in het systeem: de traders, de bankiers, de bedenkers van de giftige financiële producten. Ze werden geprezen in de hoogtijdagen, maar waren nergens te bekennen toen de klappen vielen.
Wat weten we van deze nieuwe, zelfverklaarde elite? Wat zijn hun doelen, angsten en belangrijker nog: hoe gaan ze te werk?
Journalist Joris Luyendijk reisde af naar de Londense City om een beeld te schetsen van de spelers in de financiële wereld. Meer over zijn bevindingen in een extra uitzending van Tegenlicht op dinsdag 1 januari aanstaande.
Bron: Vpro.nl
Gerelateerd:
- Bananenmaffia: hoe ver reikt de macht van een grote corporatie?
- Power to the People
- Bankieren is te belangrijk om aan banken over te laten (video)
- Goldman Sachs en de vernietiging van Griekenland (video)
- De macht van de kredietbeoordelaars (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren fysiek belaagd, zo reageert het Openbaar Ministerie
Overheid verliest oorlog tegen ivermectine: ‘Een overwinning voor iedere arts en patiënt’
Klokkenluider ontslagen na onthulling medische experimenten
Premier Rutte verstopt beroemd sms’je over afschaffing dividendbelasting onder de onderste steen. Wat stond er in?
Engeland stopt met coronapas, Nederland gaat ermee door én breidt uit: ‘Hier klopt niks van!’
Vladimir Poetin obstakel in plannen Bilderberg
Amerikaanse generaal: “Turkije moet uit de NAVO worden gezet”
Felle kritiek op rapport World Economic Forum over digitale identiteit: ‘Aan deze waanzin moet een einde komen’
De media misleiden het volk over Syrië