Onlangs stemde het parlement van Uruguay in met de legalisatie, productie, verkoop en consumptie van cannabis.
De internationale pers schreef alleen over cannabis die gebruikt wordt als drug terwijl de wettelijke doorbraak ook de teelt van industriële hennep mogelijk maakt.
In de Uruguayaanse krant El Observador wordt het land geduid als mogelijk leider in het gebruik van industriële cannabis. Don Wirtshafter teelt en verwerkt in Canada industriële cannabis. Hij ziet veel mogelijkheden voor de hennepteelt in Uruguay.
Aanbod
De mogelijkheden van drugsvrije cannabis zijn vrijwel eindeloos. Het is één van de mogelijke oplossingen voor de wereldwijde landbouwcrisis.
Zo kan hennep bijvoorbeeld soja vervangen in veevoer, maar het is nog beter om de hennepzaden gewoon zelf op te eten. Elk jaar vergroot het aanbod van voedingsproducten die hennep bevatten.
Alternatief
De Latin America Hemp Trading (LAHT) pleit al jaren voor de legalisering van hennep. Ondernemers in Latijns-Amerika zien de eindigheid in van het soja-verhaal voor de grootschalige veeteelt. Ze zien hennep als socio-economisch alternatief: de teelt vereist minder bemesting, kan zonder pesticiden en brengt meer op.
Naast de eiwitrijke zaden produceert hennep hoogwaardige vezels en scheven. Via innovatieve toepassingen vinden ze hun weg naar materialen die CO2 opslaan in plaats van uitstoten.
Bron: Mo.be
Gerelateerd:
- Cannabis zo goed als gelegaliseerd in Uruguay
- Cannabisplant duikt overal op in Duitse stad
- Hennepvlag boven Capitool op Independence Day
- Mexicaanse oud-president roept op tot legalisering cannabis
- Vader behandelt epilepsie zoontje succesvol met medicinale cannabis
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meer dan 1 miljoen bijwerkingen gemeld bij het Lareb, maar de Kamer wil géén debat
Bestonden er voor de geboorte van het heelal al buitenaardse beschavingen? Natuurkundige deelt zijn ontdekkingen
World Economic Forum ‘vertelt eindelijk de waarheid’: COVID-19 was een test (en dit is de volgende stap)
Van der Staaij tegen Paternotte: ‘Laat dat 2G-plan toch varen’
Aantal overleden artsen na coronavaccinatie gaat richting 100: ‘Buitengewoon alarmerend’
Zes op de 10 mensen zien overleden geliefden. Dit is de reden waarom we er zo weinig over horen
Defensiedocumenten bevestigen dat Amerika biolabs financierde in Oekraïne: ‘Erg zorgwekkend’
Foto toont ‘juichende Israëli’s met popcorn tijdens bombardementen op Gaza’
Verkiezingsbeloften: Trump versus Rutte. Dit overzicht toont de bittere realiteit