In Italië zijn duizenden boeren, vrachtwagenchauffeurs en werklozen de straat opgegaan om te demonstreren tegen de overheid en de Europese Unie.
Betogers verstoorden het treinverkeer door over het treinspoor te lopen en vrachtwagenchauffeurs ontregelden het verkeer door langzaam te rijden en wegen te blokkeren.
De demonstranten zijn onder meer boos over de globalisering, belastingen, hoge brandstofprijzen en de euro. Eén van hen zei: “We moeten onze waardigheid terugkrijgen. Dat betekent banen, sociale bescherming en rechten. Nu hebben we alleen maar plichten.”
Veel Italianen delen de woede van de betogers. Politieagenten in Turijn deden hun helm af uit solidariteit met de actievoerders. De werkloosheid in Italië bedraagt ruim 40 procent en bedrijven gaan aan de lopende band failliet.
Begin deze maand gaf de Thaise politie zich over aan betogers. Agenten legden hun helm en schild neer en haalden dranghekken weg. De premier van Thailand, Yingluck Shinawatra, liet daarop het parlement ontbinden in de hoop dat de belofte van nieuwe verkiezingen een einde maakt aan de protesten, die al weken duren.
Bron: Euronews.com
Gerelateerd:
- 14 miljoen Egyptenaren: grootste protesten ooit?
- ‘We zullen geen slaven van Duitsland worden’
- Turkse demonstranten keren terug, enkel gewapend met bloemen
- Tienduizenden protesteren tegen nieuwe Mexicaanse president
- Thaise politie verwijdert dranghekken uit solidariteit met betogers
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De verborgen geheimen van Nord Stream: ‘Zelensky voor de bus gegooid, werkelijke schuldigen blijven buiten schot’
Rothschild geeft Trump schouderklopje na aanvallen op Venezuela: ‘Goed gedaan’
Waarschuwing: Verwijderde crypto-scam advertorials en advertenties
Nog meer slecht nieuws voor de gevaccineerden
‘Weer een ‘complot’ dat waar is’: Nederlandse inlichtingendiensten rekruteren journalisten als agent
Franse dokter geneest 92 procent van zijn coronapatiënten in 8 dagen. Dit is zijn ‘geheim’
De makers van uw ‘veilige en effectieve’ vaccins zijn voor de rechter gesleept wegens het financieren van TERRORISME
Zonder oorlog hebben overheden geen bestaansrecht: Een (bedachte) vijand is nodig om macht over het volk te behouden
Honderden bijen vallen dood neer rond ‘5G-masten’ in Californië. Deze beelden veroorzaken veel ophef