VNO-NCW, de grootste werkgeversorganisatie van Nederland, heeft een concept ontwikkeld voor de ‘testsamenleving’. Voorzitter Ingrid Thijssen: “Door komende tijd in regio’s met veel besmettingen iedereen te testen, kan het virus zónder complete regionale lockdowns met een grote klap snel in kaart worden gebracht en worden uitgedoofd.”
Het is de bedoeling om massaal te gaan testen. “Zo raakt de zorg niet opnieuw overbelast en krijgen mensen hun bewegingsvrijheid terug.”
Het concept bestaat uit 3 verschillende fasen. In de testsamenleving wordt in gebieden met hoge besmettingscijfers in de eerste fase in korte tijd de hele bevolking getest. Mensen die positief testen, blijven 10 dagen thuis.
Met een groene test in de hand mag je aan het werk
In de tweede fase is de horeca open en zijn bijeenkomsten toegestaan, maar moeten mensen nog wel 1,5 meter afstand bewaren. Mensen die niet kunnen thuiswerken, laten zich dagelijks testen. En nu komt het: “Met een groene (negatieve) coronatest in de hand mag je die dag aan het werk. Je kunt ook weer reizen, want met een recente negatieve test in de hand mag je het vliegtuig in.”
In de derde en laatste fase geldt de 1,5 meterregel niet meer en gaat Nederland weer open. Mensen krijgen alleen na een groene coronatest toegang tot bijvoorbeeld horeca, bioscopen en evenementen.
VNO-NCW zet in op 2 miljoen coronatesten per week vanaf januari 2021. De ambities van het ministerie van Volksgezondheid gaan ook in die richting, aldus Thijssen.
“Wauw. Dit is China 2.0,” reageert Annelies.
Alleen meedoen aan de samenleving als je een “groene” uitslag hebt. Wauw… Dit is China 2.0. #TheGreatReset #testsamenleving #COVID1984 pic.twitter.com/jDTxUjcqSk
— Annelies (@annstrikje) November 7, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nederland geeft miljoenen aan terroristen. Lees hier hoe dit in godsnaam mogelijk is
Hoogleraar bepleit militaire aanpak corona. ‘Weer roept D66’er op om democratie te slopen’
Senator doet smeekbede aan alle artsen en verpleegkundigen: ‘Stop deze waanzin’
Arts-microbioloog haalt hard uit naar hoofdredacteur Telegraaf: ‘Walgelijk!’
Hoe het ministerie van Landbouw organisaties ‘sponsort’ om boeren Nederland uit te jagen: ‘Het is zo rot als een mispel’
‘Russische bot’ veegt in dit interview de vloer aan met Sky News-presentatoren en leugenachtige politici
Ernst Kuipers sorteert voor op herhaald vaccineren: ‘Kijk, daar komt de aap uit de mouw’
Twee graancirkels verwijzen naar belangrijkste astronomische gebeurtenissen in 2012 (video)
‘Nou breekt mij de klomp’: RIVM en CBS hebben onderzoek naar oversterfte en vaccinaties ‘lange tijd actief gesaboteerd’