Binnenland

NOS kampt met bedreigingen: ‘Dat krijg je als je onbetrouwbaar nieuws brengt’

Help mee door deze info met je kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De satellietwagens waarmee de NOS door het land rijdt, zijn niet meer voorzien van het logo. De omroep ziet zich hiertoe vanwege aanhoudende bedreigingen aan het adres van medewerkers genoodzaakt. Verslaggevers worden geconfronteerd met vijandig gedrag. Hun wagens worden op de weg afgesneden of geblokkeerd.

Hoofdredacteur Marcel Gelauff zei dat het in korte tijd snel anders is geworden. Hij sprak van een ‘nederlaag voor de journalistiek’. Volgens Elise De Windt is het juist andersom. “Het is jullie journalistiek die een uiterst eenzijdig wereldbeeld opdringt en daarmee de waarheid en pluriformiteit geweld aandoet!” twittert ze. “NOS is een belediging voor de objectieve journalistiek. Het voortdurende activisme en selectieve gemanipuleer is tenenkrommend.”

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Verschillende NOS-verslaggevers huilen krokodillentranen op social media. De omroep wordt daar overigens zelf volledig met de grond gelijk gemaakt. Zo schrijft Percolator: “20 jaar lang bij het NOS Journaal, bij Nieuwsuur en op NPO Radio 1 alles en iedereen rechts van de VVD wegzetten als ‘extreemrechts’, ‘fascistisch’ en ‘racistisch’ en dan gaan lopen janken als mensen eens terugschelden of een middelvinger naar je opsteken.”

Alle andersdenkenden worden kaltgestellt

Veel mensen gebruiken de hashtag ‘persvrijheid’. Opiniemaker Jan Roos zegt hierover: “Donder toch op met de hashtag persvrijheid. Die is er al heel lang niet. Alles en iedereen zegt, schrijft en denkt hetzelfde in de mainstream media. Alle andersdenkenden worden kaltgestellt. Maar omdat de NOS (staatsjournaal) klaagt, hebben we een probleem. Alsjeblieft zeg.”

“Het probleem met de persvrijheid is niet de tokkies die wat schreeuwen tegen de NOS. Het is veel ernstiger. Het is de structurele verdraaiing van de feiten door diezelfde NOS, waardoor de ‘rechtse’ blik op die feiten wordt verdonkeremaand of verdacht gemaakt,” stelt journalist Joost Niemoller.

“Vrije pers? De NOS is van de staat, kranten zijn van twee Belgische concerns, RTL is van Bertelsmann. In de Covid-crisis hebben ze unisono paniek gezaaid, kritische geluiden (ook inzake 9/11 en MH17) worden verzwegen. Dat is de nederlaag,” voegt politiek econoom Kees van der Pijl toe.

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

52 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rob bentvelzen
Rob bentvelzen
5 jaren geleden

Tja nos, ga maar eens goed voor de spiegel staan. Het oude spreekwoord zegt, wiens brood men eet diens woord men spreekt.
Bedenk dan maar eens goed wiens brood het is dat jullie eten.
jullie plicht ligt niet bij de overheid maar bij ons. Neem een voorbeeld aan de ARD.

mee 2
mee 2
5 jaren geleden

ik kijk msm al jaren niet meer ik word gelijk ziek van.Wat ze zeggen klopt niet, en als ze beginnen met een verhaal dan stoppen ze midden in een verhaal.Dan vraag je je af waar is de rest van verhaal?

jan doornbos
jan doornbos
5 jaren geleden

Samengevat, wij als burgers zijn het zat. Tijd voor een tribunaal en vervolging van alle betrokken criminelen. Zouden misdaden tegen de mensheid niet (meer) strafbaar zijn enkel en alleen vanwege een door volstrekte leeghoofden aangenomen en ’tijdelijk’ wetje? Namelijk, de ‘afgestofte’ machtigingswet? Het zijn dan ook de volslagen krankzinnigen en hun loopjongens en meisjes die moeten worden opgeborgen. Niet volstrekt gezonde en weldenkende burgers! Wij doen niet mee aan fascistische experimenten. Voila.

Bibi
Bibi
5 jaren geleden

Wat een goed Nieuws!
Maar uiteindelijk wordt het weer afgeschoven op de extreem rechtse doorgesnoven complotdenkers dat ze geweldadig en gevaarlijk zijn.
Zo makkelijk werkt dat bij de NOS

Pluis
Pluis
5 jaren geleden

Opheffen die dure staatspropaganda NOS, wie kijkt daar nog naar? Ik heb mijn tv 8 jaar geleden de deur uit gegooid, en géén seconde gemist. Ik kijk via YT nieuwszenders uit Australië, vrije Chinese zenders, een Afrikaanse, Russia today, Al Jazira, en div Amerikaanse vrije journalisten en nu, gelukkig, Nederlandse kwaliteits journalistiek ontdekt. De blauwe tijger? Karskens? (de NOS behandelde Karskens als vuilnis, maar ze hadden geen andere journalist in Lybie tijdens de val van Kaddafie, het was tenenkrommend om te zien hoe ze hem probeerden in een, voor hen wenselijk keurslijf te dwingen. Wat niet lukte. Toen gingen mijn ogen open.)
Stop ook met kranten kopen, het is gesponserd fake news. Als niemand meer een krant koopt gaan ze vanzelf dood.

BB
BB
5 jaren geleden

Eindelijk eens goed nieuws. Ga zo door!

Exegese
Exegese
5 jaren geleden

Vrije pers bestaat net zo min als democratie. Gelukkig krijgen steeds meer mensen dat door.

Willem
Willem
5 jaren geleden

Ja het loopt uit de hand, ook ik krijg neigingen. Gisteren door een mislukte portier bij de Co-op supermarkt aangesproken of ik geen mondkapje op zou willen zetten. Nou nee dus, ja maar over een paaar dagen is het verplicht en de regels, ik zeg dus val me niet lastig enz. Even later hoorde ik hem met praten met iemand van de gemeente in het halletje van de winkel, ja ik probeer het maar niet veel mensen laten zich ompraten. Ik denk dat deze lieden 50e extra krijgen per dag om mensen aan de muilkorf te helpen, zo zieleig en zo erg is het als. 5G is een wapen, werd besproken in de 2e kamer https://www.youtube.com/watch?v=PH7GpMCJJgU

Robert
Robert
5 jaren geleden

Top nieuws. Het draaien van de olietanker die publieke opinie heet is ingezet. Deze geest is nu uit de fles en zal zich niet meer laten terug stoppen. Dit is een wapen van de regering en andere verraders wat hier onklaar is gemaakt!

Het goede wint!.. altijd!

Strijdervoorvrijheid
Strijdervoorvrijheid
5 jaren geleden

Ja de angst gaat ze nu parten spelen en ze beginnen nu eindelijk bang te worden voor hun eigen streken, zo zal het moeten gaan ook, jullie hadden gewoon beter moeten nadenken wat zou kunnen gaan gebeuren door dat gedwangvoeder van jullie. Bob Marley vertelde het al lang geledenen een van zijn songs “you can fool people sometimes, but you can’t fool all the people all the time.” Nu ffe doorpakken met ons allen, get up stand up, zou ik zo zeggen. Succes allemaal!

Joyce Ramgatie
Joyce Ramgatie
5 jaren geleden

NOS is de nummer 1 NEDERLANDSE FAKE NIEUWS MEDIA !
Dit soort medias zijn gevaarlijk. Ze behoren tot de gevaarlijk Rutte nazi bende.. ZE MOETEN WEG!!
Het verbaasd me hoeveel mensen zich dagelijks laten manupuleren door de FAKE nieuws etc..

Veterans_Resistance
Veterans_Resistance
5 jaren geleden

Onderstaand gaan we niet zien bij de NOS.

12-10-2020

https://twitter.com/EatlovePray11/status/1316778274983419904

Hele video.

https://www.youtube.com/watch?v=_MWZP4B86rY&feature=emb_logo

Trots op de Nederlandse inbreng!
Dit geeft hoop.

Jake
Jake
5 jaren geleden

Citaat:” Hoofdredacteur( linkse rat) Marcel Gelauff zei dat het in korte tijd snel anders is geworden. Hij sprak van een ‘nederlaag voor de journalistiek’….

Hahaha, jullie zijn GEEN journalisten maar smerige zelfingenomen propaganda brengers.

Deze jankerd moet zich schamen om deze uitspraak.
Deugers, liberale chardonnay socialisten, jullie tijd is voorbij, wen er maar vast aan.

Het volk wordt wakker…

Pieter
Pieter
5 jaren geleden

Eerst de stickers van de bus, nu nog de microfoons en camera’s op de schroothoop.

Philip
Philip
5 jaren geleden

Ach, hier in België is het al niet beter gesteld, vooral de VTM maakt er een heuse show van met nep nieuws en propaganda.
Hun Journalisten bleven in de tijd maar door drammen waarom een muilkorf niet werd verplicht, ondertussen is het verplicht.
Het is overal een eenzijdige berichtgeving, andere geluiden komen niet aan de beurt en word weggezet als fake nieuws, complot theoristen en ik weer niet wat nog allemaal.

Gisteren het Belang van Limburg een kop zoals: 87,8 van de Belgen vraagt om strengere regels, maar er stond nergens in hoe ze aan dat getal kwamen en hoeveel mensen dat ze opgebeld hebben met die vragenlijst.

Heel waarschijnlijk een 2000 mensen en dan projecteren ze dat op de rest van de 11,8 miljoen belgen.

Net zoals de zgn experten met hun statistieken stellen dat iedere Belg gemiddeld 3000 Euro netto iedere maand verdiend, was dat maar waar!!

Bas
Bas
5 jaren geleden

Ach gut, ze gaan in de slachtofferrol. Gaan we naar een nieuwe fase?

Henk
Henk
5 jaren geleden

Interessant, dus jullie willen wel vrijheid hebben om te roepen wat jullie willen, maar ontzeggen dat recht aan anderen, klinkt als dictatuur…

nou en!
nou en!
5 jaren geleden

als die twee euro belgen de persgroep laten vallen wie gaat de persgroep dan betalen ,want online mickey mouse nieuws,daar zitten steeds minder mensen op te wachten!

Joop
Joop
5 jaren geleden

Das heel goed nieuws !!
De media is hoofdschuldige aan deze misselijkmakende angst zaaierij …..

Lola
Lola
5 jaren geleden

Ik snap de frustratie, het is immers een corrupte bende met die criminelen aan de macht en propaganda nieuws, maar vraag me af of dit de manier is. Als we daadwerkelijk een revolutie op gang willen brengen, moeten we naar mijn idee zo vredig mogelijk strijden. Als we dat niet doen kan de media ons ‘complotgekkies’ nog meer wegzetten als radicaal en gewelddadig en dat werkt alleen maar averechts. Op die manier kan er nog meer censuur komen, of kunnen mensen die er alleen al anders over denken makkelijker opgepakt worden met als excuus ‘ze zijn gevaarlijk’. Ook zou het waarschijnlijk tot meer negativiteit, karma en een lager trillingsniveau leiden. Bewustwording, gedachtenkracht, staking, op een volwassen en vredige manier voor je rechten opkomen; dat is naar mijn idee een betere aanpak (tenzij het écht niet anders kan).

johan den haag
johan den haag
5 jaren geleden

Als dit met de staatsomroep in Rusland zou gebeuren, zou het groot nieuws zijn en zouden ze het mbv regering nog verder ophitsen.

Zijn deze mensen nu dom of of gemeen? ik vermoed beide

Alex
Alex
5 jaren geleden

Not only NOS.

https://theworldnews.net/nl-news/zorgen-over-bedreigingen-tweede-kamer

Copy/paste “Volgens Arib gaat het niet zomaar om verontruste demonstranten maar bestaat het gros van de betogers uit “verwarde mensen” en is een gesprek voeren met deze personen onmogelijk.”

https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2352505-arib-politici-ontvluchten-kamergebouw-vanwege-bedreigingen.html

Looks to me it’s the other way around, since politicians are not willing to listen to facts, statistics and the numerous doctors, scientists and virologist who clearly show that Covid-19 isn’t nearly to be called a killer virus at all!

Not to speak about the uselessness of facemasks, social distancing, vaccinations and lockdowns!

So you tell me, who are exactly the deranged ones, and who are the ones who don’t listen!

If you keep lying to the public, then this is what you get!

https://mobile.twitter.com/Nieuwsuur/status/1316838477993041922

Serves them right!

:adrianus-johannes..
:adrianus-johannes..
5 jaren geleden

werken er dan echte hoor en weder hoor journalisten bij de NOS! of werkten..?
WAAR zijn de echte zelf niet bij de regionale omroepen te vinden..
aha een patroon mogelijk en ik ben niet eens journalist..

koddebeier
koddebeier
5 jaren geleden

Leuk !! Jaren lang de bevolking belazeren en als ze het door hebben en boos worden huillie, huillie doen, echt links, te laf om de gevolgen van hun daden onder ogen te zien !!!

Bert
Bert
5 jaren geleden

Ik lees hier in het buitenland op internet wat er met de NOS aan de hand is. Je moet het toch wel bont maken dat het zover is gekomen. Kennelijk is het aantal incidenten zo groot dat ze in de safe mode moeten. Ik keur geweld af. Maar de Nederlandse media zijn door en door corrupt. We hebben het zelf meegemaakt hoe leugen en bedrog in de NL media regeert. Ik heb geen medelijden met ze. Zo je doet, zo je ontmoet. Dat is nu eenmaal een kosmische wetmatigheid. Ik adviseer meneer Gelauff en consorten eens orde op zaken te stellen. Je creeert geen draagvlak door bepaalde meningen uit te sluiten en halve waarheden te vertellen. Wees vooral eerlijk en lieg niet onder het valse voorwendsel van persvrijheid.

Alex
Alex
5 jaren geleden

People are rising up all over Europe, this is how politicians/governments try to deal with it. Welcome to fascism!

Merkel Crushes the Right to Protest & US to Withdraw All Troops from Germany.

Meanwhile, Trump has approved the withdrawal of troops stationed in Germany. The crazy restrictions in Germany have made the lives of Americans stationed there a living hell.

https://www.armstrongeconomics.com/international-news/disease/merkel-crushs-the-right-to-protest-us-to-withdraw-all-troops-from-germany/

This is one more example of “how people are rising up”, and how it should be all over the world!

Resistance Is Not Always Futile – Manchester & Liverpool Stand up To Boris Johnson.

“Mayor Andy Burnham has said: “We have unanimously opposed the government’s plans for Tier 3.” It takes courage to defend the people against this political corruption that will eventually surface. He continues: “They are asking us to gamble our residents’ jobs, homes and businesses… on a strategy their own experts tell them might not work.”

https://www.armstrongeconomics.com/international-news/politics/resistance-is-not-always-futile-manchester-liverpool-stand-up-to-boris-johnson/

Keep rising up! Resist! Resistance is not always futile!

Audrey
Audrey
5 jaren geleden

Niet alleen de NOS maar ook programma’s zoals RADAR doen niet wat ze moeten doen. Die moeten juist onderzoeken of het allemaal waar is wat er gezegd word. Op 1, 2 en 3 zie je alleen praatprogramma’s die een linkse kant hebben en de mensen die rechts zijn komen niet voor in zulke praatprogramma’s. Niet zo raar dat mensen zich gaan verzetten.

Anne
Anne
5 jaren geleden

NOS, en alle andere nieuwszenders en kranten vertellen nooit de waarheid. Ik kijk dat nooit meer. Ben zo klaar met dat gelieg en gedraai. Vertel het echte nieuws, maar ja dat durven ze niet, alleen maar luisteren naar de staat. De staatstelevisie. Walgelijk.

TL
TL
5 jaren geleden

Wij hebben het recht onder “de natural law regels” om ons op welke manier dan ook van verraders en wezens te ontdoen die met hun beeldvorming dood en verderf brengen door verkiezingen en meningen te manipuleren waardoor we nu met terroristen moeten leven en Commie infiltranten als meesters hebben,

zij zijn hier deel van en moeten net als de satanisten de natural law regels respecteren die ze zelf geopend hebben….

Wim Q
Wim Q
5 jaren geleden

Ik lees hier een hoop waarheden, het volk is idd wakker aan het worden, helaas nog te weinig en te langzaam maar er is beweging gelukkig,
Deze dingen worden idd al jaren gedaan en in het nieuws gebracht zoals zij het willen dit heeft niets met de waarheid te maken ze denken dat ze ons kunnen maken en breken aangestuurt door de linkse machtsbelustige.
Ons weg zetten als complotwappies terwijl wij langzaam de waarheid ontdekken die hierachter zit, macht en geld is het enigste waar het om draaid hier en dat is al honderede jaren zo alleen zijn ze 1 ding vergeten, hun eigen media wordt nu tegen hun gebruikt en de info is in 3 sec aan de andere kant van de wereld.
Laat je niet gek maken of wegzetten als complotgekken de waarheid is o s sterkste wapen.

Q

ProAsfalt
ProAsfalt
5 jaren geleden

NOS/ NPO = RTL = SBS = https://www.youtube.com/watch?v=f3CiJskuAUw ( Noord-Koreaanse Nieuwslezeres huilt op commando )

remi
remi
5 jaren geleden

omdat de o rood is moet je nos naar het latijns vertalen. novus ordo seclorum, nieuwe orde van de tijden, volgens wikipedia is het natuurlijk nog steeds een complot theorie, terwijl deze zich voor onzen ogen ontvouwt.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Novus_ordo_seclorum

Sizu_Sun
Sizu_Sun
5 jaren geleden

En dan bij Nieuwsuur gisteren quasi een dit onderwerp brengen en de ‘bedreigingen’ linken aan de bezuinigingen in de GGZ. Mensen die kritische geluiden laten horen lekker framen dus. Bovendien daarbij mensen met psychische klachten stigmatiseren!

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

Sinds jullie bij de NOS de duizenden aanrandingen en verkrachtingen in opdracht van Merkel in de doofpot wilde stoppen is alle geloof in jullie verloren.

Jo Bidon
Jo Bidon
5 jaren geleden

Wat ook mogelijk is…….
Dat de autootjes van Bill Gates / 5G Netwerk straks als 2 druppels water gaan lijken op die van de logoloze NOS en niemand meer weet wie wie is en wat doet…..
Alibi verschaffen dus.

Karel
Karel
5 jaren geleden

Heerlijk, al die commentaren op het YT kanaal van de NOS.

J@N
J@N
5 jaren geleden

Heeft niets te maken met onbetrouwbaar en of nepnieuws. Het heeft allemaal te maken met de aansturing door de linkse wappies.

Ron Swart
Ron Swart
5 jaren geleden

Wat de NOS betreft: boontje komt voor z’n loontje.

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

We moesten van een aantal nieuwe reaguurders de datum 17 OCTOBER IN DE GATEN HOUDEN.
WAT IS ER NOU HAND??? Trump die 4 jaar lang geen pedo organisaties heeft opgerold?
Q die aan het kruiswoordpuzzelen is??
Zeg het nou wat gebeurt er 17 october??

gerr
gerr
5 jaren geleden

Verslaggevers van PowNed en GeenStijl worden al jaren geconfronteerd met vijandig gedrag. Werd altijd terecht gevonden en lacherig over gedaan bij de NOS .
Zelfs nadat in de zomer van 2018 een busje bij de Telegraaf werd binnen gedouwd en aangestoken, stonden een NRC-columnist en een NTR-medewerker meesmuilende grappen te maken

Back to top button
52
0
We lezen graag je reactie!x