Premier Rutte heeft toegegeven dat hij geprobeerd heeft om een onderzoek naar de Nederlandse steun aan Syrische jihadisten tegen te houden. Uit dat onderzoek moest blijken hoe het kan dat het kabinet jarenlang gewapende Syrische rebellen steunde die onder andere mensenrechten schonden en samenwerkten met terroristen.
Kamerleden zijn verontwaardigd dat Rutte probeerde het onderzoek te dwarsbomen. SP-Kamerlid Sadet Karabulut noemde het ongehoord dat hij zich mengt in het parlementaire proces en sprak van een doofpot. “Is de minister-president soms bang voor de feiten?” vroeg ze.
Journalist Eric van de Beek schrijft op Twitter dat Rutte geen premier meer kan zijn van Nederland. “Hij moet aftreden en berecht worden. Niet alleen heeft hij een organisatie gesteund die door het OM als terroristisch wordt beschouwd, ook heeft hij de Kamer dwarsgezeten in het boven krijgen van de onderste steen,” zegt hij.
‘Spanningen met bondgenoten’
Van de Beek was de eerste journalist die steun aan terroristen aan de orde stelde. Zijn artikel hierover kon hij nergens in de media kwijt. Hij werd toen – en nu nog steeds – een ‘complotdenker’ genoemd.
Rutte zei dat hij zich heeft bemoeid met de kwestie omdat het geven van meer details ‘spanningen met bondgenoten’ zou kunnen veroorzaken. Oftewel: we willen gedonder met de Amerikaanse Deep state voorkomen, aldus Van de Beek.
Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten heeft Kamervragen gesteld:
Zojuist setje Kamervragen ingediend om de actieve herinnering van onze minister-president te triggeren… pic.twitter.com/EqiBmVRa0b
— Femke Merel van Kooten (@FemkeMerel) November 30, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Laatste geheime opnames Kennedy openbaar gemaakt
Twitter-top snoerde in het geheim politieke tegenstanders de mond: ‘Dit zijn fascistische praktijken’
Noorse UFO’s: Hoe ontstaan de lichtbollen van Hessdalen?
Vliegende klimaatvoorvechters stoten 10.000 keer meer CO2 uit dan gemiddelde mens. Dit zijn ze
Duizenden zien UFO’s boven Dominicaanse Republiek (video)
Leefden er reuzen of Nephilim op aarde?
9/11-lezing: “Dit kan niet, dit is controlled demolition, met behulp van explosieven”
Was de maanlanding een show? Dit belangrijke bewijs is tot op de dag van vandaag nooit teruggevonden
Honderden mysterieuze bouwwerken die doen denken aan Stonehenge gevonden in Amazonewoud