Sigrid Kaag (D66) deelde op Instagram beelden die laten zien hoe ze op de tafel staat te juichen na het horen van de exitpoll. Een foto van deze gebeurtenis stond een dag later op de voorpagina van vrijwel alle kranten. Het bleek te gaan om een campagnefoto van D66. Sjuul Paradijs, voormalig hoofdredacteur van De Telegraaf, merkt op: “De iconische foto van het dansje van Sigrid Kaag blijkt regelrecht afkomstig uit de pr-fabriek van D66.”
Hij wijst erop dat ook het dansje op tafel geregisseerd is. “De stoel staat klaar voor Kaag. En de fotograaf ook.” Voormalig Story-baas Guido den Aantrekker voegt toe: “Volkomen geënsceneerd. En gerepeteerd, vermoedelijk. En de meeste ‘journalistieke’ kranten trapten erin. Likkebaardend.”
Geen fraaie beurt van de NPO
Dat de media kozen voor deze foto is opmerkelijk, aangezien Kaag de verkiezing verloor van Rutte en een minder grote overwinning boekte dan Baudet. Wat ook opviel, was de sterk overdreven exitpoll. “De NPO wilde D66 zo graag laten winnen dat ze zelfs de exitpoll voor D66 omhoog schroefde. Vier te veel, ruim boven de foutmarge. De winst is uiteindelijk de helft. Nog knap, maar weer geen fraaie beurt van de NPO,” twittert voormalig Tweede Kamerlid Jacques Monasch.
Robert Jensen zegt in zijn show dat het ‘doorgestoken Kaag’ is. “Het is een schimmenspel. Iedereen zat daar en je zag het aan die koppen: het is al geregeld, we weten al hoe het er straks uit komt te zien, we hoeven ons best niet te doen.” Volgens Jensen is er gesjoemeld bij de verkiezingen.
Inderdaad de stoel staat klaar voor Sigrid Kaag. En de fotograaf ook. Volkomen logisch dat redacties kozen voor het beeld. Kijk nog eens goed naar wat hier precies gebeurt. #verkiezingen pic.twitter.com/fpsryy80Ug
— Sjuul Paradijs (@SParadijs) March 19, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De juridische ‘oorlog’ tegen Rutte begint deze week
Terug naar de toekomst
Belgische econoom wil iedereen een basisinkomen geven
Het is vandaag twaalf twaalf twaalf
Emeritus hoogleraar: energiecrisis laat zien ‘hoe weinig verstand ons kabinet heeft van energiezaken’
Arts haalt hard uit: ‘Klaus Schwab is een enge sociopaat’
Aandacht wordt afgeleid van het grootste nieuws ooit
Bewijs voor tijdreizen? Apple-topman ontdekt ‘iPhone’ in 350 jaar oud Nederlands schilderij
D66 wil linkerbaan alleen nog maar toegankelijk maken voor elektrische auto’s: ‘Volledig de weg kwijt’