Sigrid Kaag (D66) deelde op Instagram beelden die laten zien hoe ze op de tafel staat te juichen na het horen van de exitpoll. Een foto van deze gebeurtenis stond een dag later op de voorpagina van vrijwel alle kranten. Het bleek te gaan om een campagnefoto van D66. Sjuul Paradijs, voormalig hoofdredacteur van De Telegraaf, merkt op: “De iconische foto van het dansje van Sigrid Kaag blijkt regelrecht afkomstig uit de pr-fabriek van D66.”
Hij wijst erop dat ook het dansje op tafel geregisseerd is. “De stoel staat klaar voor Kaag. En de fotograaf ook.” Voormalig Story-baas Guido den Aantrekker voegt toe: “Volkomen geënsceneerd. En gerepeteerd, vermoedelijk. En de meeste ‘journalistieke’ kranten trapten erin. Likkebaardend.”
Geen fraaie beurt van de NPO
Dat de media kozen voor deze foto is opmerkelijk, aangezien Kaag de verkiezing verloor van Rutte en een minder grote overwinning boekte dan Baudet. Wat ook opviel, was de sterk overdreven exitpoll. “De NPO wilde D66 zo graag laten winnen dat ze zelfs de exitpoll voor D66 omhoog schroefde. Vier te veel, ruim boven de foutmarge. De winst is uiteindelijk de helft. Nog knap, maar weer geen fraaie beurt van de NPO,” twittert voormalig Tweede Kamerlid Jacques Monasch.
Robert Jensen zegt in zijn show dat het ‘doorgestoken Kaag’ is. “Het is een schimmenspel. Iedereen zat daar en je zag het aan die koppen: het is al geregeld, we weten al hoe het er straks uit komt te zien, we hoeven ons best niet te doen.” Volgens Jensen is er gesjoemeld bij de verkiezingen.
Inderdaad de stoel staat klaar voor Sigrid Kaag. En de fotograaf ook. Volkomen logisch dat redacties kozen voor het beeld. Kijk nog eens goed naar wat hier precies gebeurt. #verkiezingen pic.twitter.com/fpsryy80Ug
— Sjuul Paradijs (@SParadijs) March 19, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Markuszower gaat tekeer tegen pedofielen die zich ’tot in de hoogste kringen van Nederland hebben ingewurmd’
Forum voor Democratie stelt justitieminister Kamervragen over ‘problematische’ politiehandleiding complotdenken
Kamerlid Fleur Agema pakt zorgminister aan: ‘Faalhaas!’
Monsanto verkocht bewust kankerverwekkend product aan consumenten. Deze advocaat legt dodelijke samenzwering bloot
Tsjechische viroloog baart opzien: ‘Coronavirus ontsnapt uit laboratorium’
Concept eindrapport van de Parlementaire Commissie Coronasterfte is zojuist uitgebracht: het is nog erger dan je al dacht
‘We worden massaal vergiftigd door ons eten, en dat is onderdeel van het plan van Bill Gates’
Journalist maakt compleet gehakt van berichtgeving NOS: ‘De meeste mensen willen niet meer bij Oekraïne horen’
Doodse stilte na schokkende onthullingen over mRNA-vaccins uit Japan