De Tweede Kamer en minister Hugo de Jonge debatteerden donderdag de hele dag over een wetsvoorstel om mensen met een negatieve testuitslag toegang te geven tot musea, theaters en sportwedstrijden. Het ging tijdens het debat niet alleen over toegangstesten, maar ook over de coronavaccinaties. Als het aan het kabinet ligt, komt er namelijk een vaccinatiepaspoort voor binnenlandse evenementen.
Afgelopen maand kondigden de media met veel fanfare aan dat je na vaccinatie het coronavirus niet meer kunt overdragen. “Goed nieuws: vaccinatie tegen corona beschermt niet enkel de ingeënte persoon zelf, maar voorkomt ook besmetting van anderen,” schreef het AD.
Met dat virus mee terug naar huis
Coronaminister Hugo de Jonge zei donderdag tijdens het debat echter dat gevaccineerden anderen wel degelijk kunnen besmetten. “Dan zou het kunnen zijn dat je de mensen met een negatieve testuitslag binnen hebt, achter die poort van de toegangstesten. De mensen die gevaccineerd zijn, dragen het virus bij zich in de keel en zijn weliswaar veel minder besmettelijk, maar niettemin kunnen ze het virus tijdens het festival overdragen aan, en vervolgens gaan de mensen die een negatieve testuitslag hadden – die op dat moment dus zelf niet besmettelijk waren – alsnog met dat virus mee terug naar huis. Dat kan. Het is niet onmogelijk.”
Bedreiging
De Jonge voegde toe dat RIVM-baas Jaap van Dissel hier ook al eens op heeft gewezen in een technische briefing. Mensen die het vaccin nemen om anderen te beschermen, lijken dus bedrogen uit te komen.
Filmregisseur en -producent Dick Maas vraagt zich hardop af: “Dus gevaccineerden zijn een bedreiging voor niet-gevaccineerden? Moeten ze dan niet eerst een paar weken in quarantaine? Wordt steeds maller.”
Hugo de Jonge bevestigt hier nog eens dat mensen die gevaccineerd zijn anderen kunnen besmetten.
Dus gevaccineerden zijn een bedreiging voor niet-gevaccineerden? Hmm… moeten ze dan niet eerst een paar weken in quarantaine? Wordt steeds maller… #vaccinatieplicht #hugodejonge pic.twitter.com/A2Dc1xt0d9— Dick Maas (@WildGeraas) May 7, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Zijn dit de echte redenen waarom de Amerikaanse overheid zo geheimzinnig doet over UFO’s?
Vrouw riskeert 30 jaar gevangenisstraf omdat ze cannabisolie gebruikt tegen ziekte van Crohn
Kijk: Franse professor schokt iedereen met rake uitspraken over pandemie
Kijk: Italiaanse rechter wil dat machthebbers voor nieuw Neurenberg-tribunaal worden gebracht
Urker visserskotter ‘geramd’ door 2 politieboten: ‘We zijn als zware criminelen afgevoerd, dit is een politiestaat’
‘Vlieggravin’ Eloise van Oranje onder vuur: ‘Zo’n onzin wat eruit komt’
Senator waarschuwt voor dictatoriale machtsgreep WHO: ‘Dystopische nachtmerrie’
Aartsbisschop pleit voor verbond tegen Davos-lobby en World Economic Forum: ‘We voeren een historisch gevecht’
New York herdenkt 9/11: Het complot achter de vallende torens