Huisarts Els van Veen vindt het heel kwalijk dat de overheid zegt dat de coronavaccins veilig zijn. “Dat weten we niet,” zei ze aan tafel bij De Nieuwe Wereld. Ze voegde toe dat huisartsen ongeveer even goed zijn geïnformeerd over de vaccins als de gemiddelde Nederlander. “Dus bijna niet.”
“Ik vind de voorlichting beneden peil,” zei Van Veen in gesprek met Marlies Dekkers. In voorlichtingsfilmpjes beweert het RIVM: het is veilig en we weten zeker dat het niks met het DNA kan doen, dat kan allemaal niet. “Dat weet je niet. Zeg dan dat je het niet weet.”
Hier worden de mensen helemaal niet eens geïnformeerd
Ze vindt dat mensen goed geïnformeerd moeten worden. “We hebben de regel informed consent. Dus je vertelt iemand als je een medicijn geeft wat de voor- en nadelen zijn. Je maakt samen met de patiënt een afweging. Hier worden de mensen helemaal niet eens geïnformeerd.”
Huisarts Van Veen zei ook dat dit in wezen fase 3 van het onderzoek is en dat bijwerkingen niet nauwkeurig worden gemonitord.
“En ik vind het heel erg dat nu ook de kinderen opgeroepen worden en dat geroepen wordt: daar is het veilig voor. Nee, zeker voor kinderen niet.”
De voorlichting vanuit de overheid is belabberd, zo meldt huisarts @veen_els in gesprek met @marliesdekkers
Hele gesprek: https://t.co/k9sl3S90kw pic.twitter.com/EPQuIkfR9G
— De Nieuwe Wereld (@De_NieuweWereld) June 16, 2021
Het gebeurt haastig en onzorgvuldig
Van Veen was al ongerust, maar is sinds de start van de vaccinatiecampagne tegen corona eigenlijk alleen maar ongeruster geworden. “Het gebeurt haastig en onzorgvuldig,” zei ze eerder bij de Buitenparlementaire Onderzoekscommissie 2020. “De mensen die momenteel worden ingeënt, doen eigenlijk mee aan een onderzoek.”
Ze maakt zich ook grote zorgen over de sterfgevallen die vrijwel dagelijks kort na vaccinatie optreden. “Er wordt dan steeds gezegd dat al die mensen onderliggend lijden hadden. Ik vind dat onzorgvuldig en oneerlijk, want als je met onderzoek bezig bent moet je zeker weten dat het niet aan het vaccin ligt.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Menselijke geest is vreemder dan we denken. Wat dit bizarre wetenschappelijke experiment gaat aantonen is nog nooit eerder gedaan
Fleur Agema haalt uit naar kabinetspartijen: ‘Jullie zorghaat is hemeltergend’
VS viel Afghanistan binnen om heroïne-industrie te beschermen. Deze politiek analist zegt waar het op staat
NAVO-chef baart opzien met opvallende uitspraken: ‘Rutte is gek geworden’
Meisje (7) geneest van autisme door E621 te vermijden
Israël is een dievenstaat. Maleisische premier haalt hard uit
3 redenen waarom Amerika verantwoordelijk is voor wat er in Oekraïne gebeurt
Het is waanzin. Het is echt waanzin. Baudet legt bij Pauw uit waarom het Klimaatakkoord een economische galg voor Nederland is
Arts slaat alarm: de tumoren zijn groter dan OOIT