Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid bracht deze week een werkbezoek aan C-support, dat ‘mensen met langdurige coronaklachten ondersteunt’. De Jonge ging in gesprek met patiënten en medewerkers.
Drie long covid-patiënten vertelden de minister hoe de ziekte op hun leven ingrijpt. De Jonge deed tijdens het bezoek een oproep aan mensen die zich op dit moment nog niet hebben laten vaccineren ‘om dit vooral snel te doen’. Om te voorkomen dat meer mensen met ernstige gezondheidsklachten te maken krijgen, zei hij erbij.
Hou op met angst zaaien!
Op social media schreef De Jonge over zijn werkbezoek: “Op bezoek bij C-support. Jongeren met twijfels over vaccinatie gun ik ’t gesprek dat ik had met Noor. Zij genoot volop van ’t studentenleven, maar kan dat al lange tijd niet meer door langdurige klachten na corona.”
Het regent negatieve reacties op zijn bericht. Ook Tweede Kamerlid Fleur Agema (PVV) was er op zijn zachtst gezegd niet van gecharmeerd. Ze trekt op Twitter fel van leer: “Hou op met angst zaaien!”
Binnen acht maanden weer volledig hersteld
“Van zo’n 2 miljoen jongeren hadden er zo’n 1500 langer coronaklachten. De meesten daarvan waren echter binnen acht maanden weer volledig hersteld,” licht Kamerlid Agema toe.
Ook eind juni haalde ze fel uit naar de zorgminister. Toen zijn ministerie een filmpje had gemaakt waarin een arts zegt dat we met z’n allen kunnen voorkomen dat we opnieuw in lockdown gaan als ook jonge en fitte mensen zich laten vaccineren, schreef ze: “Hou op met angst in de samenleving te pompen Hugo de Jonge!”
Hou op met angstzaaien!
Van zo’n 2 miljoen jongeren, hadden er zo’n 1.500 langer coronaklachten. De meesten daarvan waren echter binnen acht maanden weer volledig hersteld. https://t.co/wOoMHu9X88
— Fleur Agema (@FleurAgemaPVV) August 23, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bekende columnist die ‘anti-vaxxers’ trollen noemde onverwachts overleden op 43-jarige leeftijd
Het ‘piept en kraakt’ op de Nederlandse IC’s en dus sturen we 43 artsen en verpleegkundigen naar Curaçao
VIDEO: UFO gezien vanuit vliegtuig boven Londen
RIVM betrapt op het wegmoffelen van de oversterfte: ‘Het lijkt wel op een doofpot’
Light-frisdrank met aspartaam verhoogt het risico op beroerte en dementie. Lees hier wat wetenschappers erover zeggen
We maken onszelf en onze maatschappij ziek met deze wantoestanden. Dit is de grootste misdaad tegen de mensheid óóit
Gelekt rapport: geheim plan voor migratie van Joden (Khazaren) naar Oekraïne
Spike-eiwit coronavirus bevat stukje DNA dat 3 jaar vóór pandemie werd gepatenteerd door Moderna
GroenLinks maakt geen excuses voor tweet over verspreiden coronavirus onder PVV’ers. ‘Te triest voor woorden dit’