Als je nu ziet dat negen op de 10 ziekenhuispatiënten zich niet hebben laten vaccineren – het kan toch niet waar zijn dat de zorg opnieuw met een golf te maken krijgt omdat we kennelijk niet indringend genoeg met elkaar dat gesprek over vaccinatie aan durven gaan, zei zorgminister Hugo de Jonge onlangs in EenVandaag.
Jaap Bonjer, chirurg in het Amsterdams UMC en voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Heelkunde, zei in WNL Op Zaterdag dat het ‘niet helemaal terecht’ is dat er nu veelal gewezen wordt naar ongevaccineerden als het gaat om de overbelasting van de zorg.
Prof Dr. Bonjer, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Heelkunde, maakt gehakt van de uitspraken &het beleid van Hugo de Jonge. De tekorten in de zorg zijn GEEN coronaprobleem.
Hugo de Jonge moet opstappen. Zet een expert op de post Minister VWS.pic.twitter.com/e6lkNN5KUU
— Hans van Tellingen (@hansvantelling) October 28, 2021
Niet een specifiek coronaprobleem
“Voor de coronapandemie hadden we al een tekort van 14.000 medewerkers in de zorg. Dat gaat volgend jaar naar 75.000 medewerkers. Dus de rek was er al enigszins uit voor de pandemie, en die rek is er nu nog meer uit. Dan is corona net de druppel die de emmer doet overlopen. Maar goed, dat kan ook een groot verkeersongeval zijn.”
Op de vraag of het voor corona in het herfstseizoen vaker gebeurde dat geplande zorg dreigde te worden gecanceld, antwoordde Bonjer: “Jazeker. Cancelen van de geplande zorg is helaas een heel frequent gebeuren in de dagelijkse praktijk. Ook al ver voor corona en zeker tijdens het griepseizoen.”
Dus het is niet een specifiek coronaprobleem, constateerde presentatrice Margreet Spijker. “Nee,” aldus de voorzitter van de Vereniging voor Heelkunde.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wetenschappers leggen mysterieus gebrom uit het diepste van de aarde vast, maar niemand weet wat het is
De ideeën van deze natuurkundige over tijd zullen je versteld doen staan. Wat is echt?
‘Coronavaccin beschermt slechts 2 maanden tegen het virus’
De massa wordt bewust dom gehouden. Neurochirurg legt in deze video uit wat het doel hiervan is
Arno van Kessel op tv weggezet als complotdenker: ‘Stuitend’ wat hier gezegd wordt
Maakt meditatie een einde aan ziekte en eenzaamheid?
17 artefacten die suggereren dat geavanceerde beschavingen duizenden (of miljoenen) jaren geleden bestonden
Reuzen in Zuid-Afrika (video)
‘Onverklaarbare’ overlijdenspiek Portugal, oversterfte rijst pan uit in Zuid-Korea en Hongkong