Het kabinet kondigde dinsdag nieuwe maatregelen aan om de stijgende ‘besmettingen’ tegen te gaan. In de Kamer werd daar woensdag stevig over gedebatteerd. Eva Jinek besprak het debat met onder andere Kamerlid Fleur Agema (PVV).
Agema zei dat het kabinet ‘constant de bliksem aan het afleiden is van het eigen falen vandaan’. “Laten we wel wezen, die ziekenhuiszorg is gigantisch afgebroken – het is wel mijn leven geweest de afgelopen 15 jaar. Vijf ziekenhuizen dicht, 19 ic’s dicht, 15 spoedeisende hulpen dicht, 914 ic-verpleegkundigen weg de afgelopen vijf jaar, voordat corona begon,” zei het Kamerlid.
Dat kán toch niet?
“En ze laten alles in stand,” benadrukte Agema. “De ziekenhuizen krijgen er volgend jaar 0,0 procent bij, er is geen geld vrijgemaakt voor inhaalzorg en dan willen ze ook nog eens binnen 10 jaar de helft van de ziekenhuisgebouwen afbreken en het aantal 75-plussers verdubbelt nog,” zei ze tegen Jinek.
“En iedere keer sta ik er weer en denk ik van: waarom dóen deze mensen dit? Hoe kan het dat in een welvarend en rijk land als Nederland de hele boel op tilt slaat als er 250 mensen met corona op de ic liggen? Dat kán toch niet? We moeten dat toch aankunnen?” vroeg ze.
Voorlopig de laatste keer
Agema schrijft op Twitter dat het voorlopig wel de laatste keer geweest zal zijn dat ze werd uitgenodigd voor een talkshow.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journaliste na terugkeer uit Syrië: “Amerikaanse media zijn spreekbuis van Al Qaida”
Waarom waarschuwt niemand voor de gevaren van vaccinaties? Deze baby werd er doodziek van
Campagnemanager Trump sluit vervolging ‘crooked Hillary’ niet uit
Meerdere Amerikaanse staten introduceren wetgeving tegen WEF: ‘Nederland moet dit voorbeeld volgen’
Driehoekige objecten vastgelegd bij de Maan (video)
Alledaagse verzorgingsproducten veroorzaken allergieën bij kinderen
Defensie overweegt ‘dienstplicht’: ‘Dat hadden de ‘wappies’ en ‘complotdenkers’ weer goed gezien’
Vrouwen opgelet: het grote gevaar van tampons en maandverband
CIA: In deze landen werd in het diepste geheim gewerkt aan vliegende schotels