Ik denk dat we inmiddels kunnen stellen dat de angst voor de coronavaccins onterecht is geweest. Over de gehele linie zien we weinig afwijkends ten opzichte van andere vaccins, zegt directeur van Bijwerkingencentrum Lareb Agnes Kant in gesprek met het AD. “Gelukkig zijn de bijwerkingen zeldzaam.”
Bij het Lareb zijn tot 16 november 804.787 bijwerkingen en 546 sterfgevallen na coronavaccinatie gemeld. In de database zijn ook zo’n 3500 ziekenhuisopnames te vinden.
Volgens de Groene Rekenkamer is er sprake van een enorme onderrapportage. Zij concludeert in een analyse van de cijfers van het Lareb dat 88.000 gevallen van bijwerkingen niet zijn terug te vinden. De Groene Rekenkamer heeft om opheldering gevraagd.
Opvallend en teleurstellend
Daarnaast heeft de Buitenparlementaire Onderzoekscommissie 2020 contact gezocht met het Lareb omdat het aantal meldingen van overlijdensgevallen dat zij heeft ontvangen ongeveer drie keer zo hoog lag als bij het bijwerkingencentrum.
“Het Lareb wilde de meldingen die bij het Meldpunt Vaccinatie zijn gedaan niet in ontvangst nemen. Dit vindt de commissie opvallend en teleurstellend. Het Lareb wees op de privacy van de betrokkenen, maar de commissie heeft de meldingen geanonimiseerd aangeboden. Wanneer het identiteiten had willen weten, hadden wij die na toestemming van de melders gegeven. Ook dat heeft het Lareb afgewezen,” aldus de BPOC2020.
Bij het Meldpunt Vaccinatie zijn tot 8 november 2404 sterfgevallen en 3102 gevallen van ernstige gezondheidsschade na coronavaccinatie geregistreerd.
Niets aan de hand
“Ruim 800.000 gemelde bijwerkingen, 3500 ziekenhuisopnames en 550 doden volgens haar eigen database. En een enorme onderrapportage volgens de Groene Rekenkamer. Maar volgens mevrouw Kant is er niets aan de hand,” reageert data-analist Daniël van der Tuin.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren stelt Kamervragen over uitzetten wolf: ‘Deze beelden werpen een heel ander licht op de zaak’
Police for Freedom Nederland van start: politieagenten en veteranen staan op!
Erg indrukwekkend om te zien: tiener bouwt werkende kernfusiereactor in thuislab
De industrie wordt weggejaagd uit Nederland wegens onbetaalbare energie en dit is de schandalige reactie van de VVD
Gemeenten gaan gratis geld uitdelen: de huidige bijstandsregels falen
Tijd om McDonald’s de rug toe te keren? Medewerker deelt deze onthutsende foto’s
Wetenschappers: “Er bestaat mogelijk een parallel universum waar de tijd achteruit loopt”
Onderzoek in opdracht van minister Ollongren: Populaire ‘junknieuwssites’ als NineForNews vormen bedreiging. Wie o wie heeft het gefinancierd? (U raadt het al)
Mijlpaalvonnis in Frankrijk: ‘Er tekent zich een kentering af in de rechtspraak op wereldwijde schaal’