Het nut en de noodzaak van de coronaprikken zijn discutabel. Ook kunnen ze schadelijk zijn. Dat zegt huisarts Willem van der Plas van Medisch Centrum Bekkerweg in Heerlen. Hij plaatst kanttekeningen bij de vaccins. “In mijn praktijk zie ik ook mensen met dubbele vaccinatie die ziek worden,” zegt hij tegen De Limburger.
De huisarts adviseert patiënten zich niet te laten vaccineren, schrijft de krant. “Je hebt maar één lichaam,” stelt Van der Plas.
Op de website van het medisch centrum is uitgebreide documentatie te vinden over de coronavaccinaties. Zo schrijft de huisarts dat de fabrikanten niet hebben onderzocht of de vaccins ziekenhuisopnames en sterfte kunnen voorkomen. “Daarvoor was de onderzoekspopulatie te klein en de duur van de studie te kort.”
Geen garantie dat ze ook veilig zijn
“In de onderzoeken is het begrip effectiviteit (ook wel genoemd relatieve risicoreductie) gebaseerd op het aantal in het laboratorium bevestigde corona-infecties. Hierbij wordt het risico in de gevaccineerde groep vergeleken met dat van de controlegroep door de onderlinge verhouding uit te rekenen,” schrijft hij verder.
“Bij de absolute risicoreductie daarentegen wordt niet gekeken naar de onderliggende verhouding, maar naar het verschil in risico tussen beide groepen. Een doorsnee deelnemer van de vaccinatiegroep had pakweg één procent minder kans om met corona besmet te raken,” legt hij uit.
“Dat de officiële instanties in Europa de vaccins voorlopig hebben goedgekeurd, is nog geen garantie dat ze ook veilig zijn,” stelt de huisarts. “Deze vaccins bevinden zich nog in een onderzoeksfase, die pas over enkele jaren zal zijn afgerond.”
Vrijwel niets bekend
“Aangezien het onduidelijk is wat de effecten op lange termijn zullen zijn, kan niemand betrouwbare uitspraken over de veiligheid van de vaccins doen. Over eventuele schadelijke effecten op ongeboren kinderen is vrijwel niets bekend. Bij mensen is daarmee geen ervaring en proeven bij dieren zijn niet gedaan of niet afgerond.”
“In experimenten met proefdieren die tegen het verwante SARS-CoV-1-virus waren gevaccineerd, trad bij (her)besmetting met het virus een overreactie van het immuunsysteem op, die orgaanschade tot gevolg had,” waarschuwt hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Waarom takelt je geheugen af als je ouder wordt?
Kijk: D66-raadslid beweert dat anti-AZC demonstranten méér misdrijven plegen dan asielzoekers (maar heeft geen cijfers paraat)
RIVM: 80% staat achter avondklok. Uitslag stelling: 89% tégen avondklok
Oude kaarten die niet zouden moeten bestaan
Elke euro Serious Request gaat naar het goede doel (maar niet heus). Kijk hoe de NPO zit te jokken
Iedereen weet nu wat een vod NRC geworden is. Kijk hoe mensen reageren op gewraakte artikel over Omtzigt en MH17
Beelden van ‘800 jaar oude mobiele telefoon met Soemerische tekens’ gaan de wereld over
‘Duidelijk bewijs’ dat straling van mobiele telefoons kankerverwekkend is, zegt deze uitgebreide studie
Er is een reden dat je nog nooit van dit wondermiddel hebt gehoord