Oekraïne is geen bastion van vrijheid en democratie. In de afgelopen weken zijn oppositieleiders gearresteerd en drie tv-stations gesloten. In 2014, toen Oekraïne nog een democratie was, leidden de Verenigde Staten een coup in het land door de Oekraïense regering omver te werpen.
Onder president Obama werd een marionettenleider geïnstalleerd die het Westen vertegenwoordigde.
Negeren
Ten tweede worden de Minsk-akkoorden niet nageleefd. Volgens Minsk II vallen Donetsk en Loehansk nog steeds onder Oekraïne, maar krijgen de zelfbenoemde republieken een speciale status in Oekraïne. Het land heeft het akkoord echter nooit geïmplementeerd. De Amerikaanse overheid gaf de regering in Kiev opdracht Minsk II te negeren.
Ten derde spoorde de CIA de NAVO aan om Oekraïne op te nemen als lid. Ook drong de Amerikaanse spionagedienst er bij Georgië op aan om Rusland uit te dagen, blijkt uit documenten die zijn vrijgegeven door WikiLeaks.
Het lijkt er dus sterk op dat de Amerikaanse betrokkenheid ons heeft gebracht waar we nu zijn, zegt onderzoeksjournalist Ben Swann in onderstaand filmpje.
[Sovren]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Studie: Heelal dijt niet uit
VIDEO: Onthullend interview met zanger Prince over chemtrails en mens als slaaf
Johan Derksen over Kaag: ‘Ze maakt er altijd een drama van’
Tijdens de klinische onderzoeken van Pfizer kreeg 80 procent een miskraam, en ze wisten dat, zegt verloskundige
Thierry Baudet: er komt een hele nare tijd aan
March Against Monsanto: Honderdduizenden de straat op tegen meest gehate bedrijf ter wereld
Eén van de meest bewustzijnsverruimende documentaires ooit is al miljoenen keren bekeken. Heb jij ‘m al gezien?
Het kapitalisme als kwaadaardige tumor en de illusie van de democratie
Filmmaakster: “Situatie in Aleppo volstrekt anders dan in het Westen wordt voorgesteld”