De onteigeningsplannen van het kabinet zijn een regelrechte oorlogsverklaring van het kabinet aan de agrarische sector, zei Gideon van Meijeren (FVD) donderdag in de Tweede Kamer.
Onder valse voorwendselen worden boeren beroofd van hun grond, sprak hij. Van Meijeren zei zich zorgen te maken dat er een opstand uitbreekt die de opstootjes die we tot nu toe hebben gezien volledig zal doen verbleken als het kabinet doorgaat met de onteigeningsplannen.
De boeren zijn niet gehoord. Niet toen zij de noodklok luidden, niet toen zij op het ministerie het gesprek aangingen en niet toen zij met vele tienduizenden demonstreerden tegen het onrecht dat hen wordt aangedaan, aldus Van Meijeren. “Ze zijn volstrekt genegeerd, gedemoniseerd en worden nu bevochten.”
Onze boeren zien voor hun ogen hun levenswerk vernietigd worden. De protesten zijn een noodkreet aan het kabinet om te stoppen met de stikstofwaanzin. We kunnen de excessen niet veroordelen zonder de oorzaak en uitlokking van het probleem te benoemen. #debat #Boerenopstand #FVD pic.twitter.com/HtEGzsNDSQ
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) June 30, 2022
Totaal blind
Het Kamerlid riep het kabinet op te stoppen met de onrechtmatige onteigeningsplannen en te stoppen met de verwoesting van mensenlevens.
Van Meijeren wees er verder op dat de boeren in het nauw worden gedreven en dat de huidige acties daar het logische gevolg van zijn. “Iemand die dat niet ziet in deze Kamer is totaal blind voor wat zich afspeelt in de samenleving. Die woede en frustratie en wanhoop zit bij onze boeren op dit moment ongelooflijk diep,” zei hij.
Diefstal van de grond
“Ik wil juist dat de rust terugkeert en daarom roep ik het kabinet op om te stoppen met de leugens, met het onder valse voorwendselen beroven van hardwerkende Nederlanders. Want dat zal ertoe leiden dat de rust terugkeert. En als deze misdadige plannen worden doorgezet, dan heb ik maar één boodschap: you ain’t seen nothing yet,” waarschuwde Van Meijeren.
“Het is diefstal van de grond van onze boeren,” zei hij nog, terwijl Kamervoorzitter Bergkamp hem op de vingers tikte en de mond snoerde.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hugo de Jonge krijgt schrik van zijn leven: Bedankt voor je stem op Thierry Baudet
Financial lease auto: flexibel rijden zonder in één keer te betalen
Aantal kankergevallen onder jonge mensen explodeert wereldwijd
Kamerlid Agema geeft De Jonge uitbrander: ‘Hou op met angst zaaien!’
Wat is water? (video)
Stofje in ayahuasca kan diabetes genezen
Van Haga over geheime OMT-opnames: ‘Er staan dingen op die wij en de burgers van Nederland niet mogen horen’
Hoe de bankierselite er alles aan doet om de waarheid verborgen te houden voor het volk
Macron spreekt vol minachting over het Franse volk. Deze hoge politicus zegt hierop het volgende over president Rothschild