Ook de media beginnen stelling te nemen tegen Forum voor Democratie. Op NU.nl vertelt hoofdredacteur Gert-Jaap Hoekman hoe de redactie omgaat met de manier waarop FVD-voorman Thierry Baudet en zijn partij politiek bedrijven.
Hij zegt ‘heel veel rellen rond FVD te laten liggen’. “Als iets niet klopt, schrijven we het gewoon niet op. En als we toch over ophef schrijven, melden we het direct als iets suggestief of onwaar is. Bovendien quoten we FVD-Kamerleden nooit letterlijk,” aldus Hoekman. “Parafraseren noem je dat. Daarmee voorkomen we dat we ruim baan geven aan te suggestieve boodschappen.”
FVD spreekt van een ‘hallucinant stuk’. “In plaats van de zittende macht te controleren, fungeren media als waakhond van het kartel. Échte oppositie wordt daarom weggezet als ‘wappies’, ‘extremisten’, et cetera. Extreem gevaarlijk dat onwelgevallige meningen uit het publieke domein worden gedrukt,” stelt de partij.
Mussolini
“Zo gaan wij om met de media: we weten dat het allemaal bewust geconstrueerde leugens zijn. Ze zeggen het zelf!” voegt journalist Joost Niemoller toe.
Datzelfde NU.nl kopt dat ‘Italië voor het eerst sinds Mussolini een extreemrechtse premier lijkt te krijgen’. Het Haagse raadslid Ralf Sluijs reageert: “Bizarre verslaggeving. Normaal klapt de ganse goegemeente handen en voeten blauw zodra een eerste vrouwelijke premier aanstaande is, maar omdat [Giorgia] Meloni rechts is, worden voor het gemak Mussolini en extreemrechts er even bij gesleept.”
Deze aardverschuiving zag niemand aankomen
“Op de redactie van een Nederlandse krant: ‘Artikel over de Italiaanse verkiezingen. Wat moet de kop worden?’ ‘Maakt niet uit. Als de naam Mussolini er maar in zit’,” schrijft Niemoller.
Columnist Arthur van Amerongen zegt: “Vermakelijk om te zien hoe Ruttes media helemaal gek worden in hun bubbeltje: eerst de ontwikkelingen in Zweden – ‘donderslag bij heldere hemel’ – nu Italië en dan moet het beste nog komen: de Provinciale verkiezingen in maart. ‘Deze aardverschuiving zag niemand aankomen’.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oud CIA-rapport over kanker en parasieten gaat viraal
Rel rond geheime Epstein-lijst: FBI houdt echte ‘smoking gun’-documenten achter
Massale sterfte onder spreeuwen in Den Haag leidt tot complottheorieën. Is er een link met geheime 5G-testen?
‘De media verspreiden leugens over wat er echt is gebeurd met de brug in Baltimore’
Reactie Rutte op aanslag Brussel zet kwaad bloed: ‘Donder op met je zogenaamde ongeloof’
Langverwacht onderzoek naar oversterfte en COVID-19-vaccinaties gepubliceerd, lees hier de belangrijkste conclusies
Het wordt steeds gekker met de sterftecijfers van het CBS: ‘Er is iets heel vreemds aan het gebeuren’
De ene nederlaag na de andere. Hoelang komt premier Rutte hier nog mee weg?
De Jonge bestelde ‘voor 465.341.000 euro’ aan coronavaccins: ‘Lekker cashen voor Big Farma’