Tijdens de coronacrisis wiste premier Rutte ook sms-verkeer met toenmalig coronaminister De Jonge. Het ministerie van VWS heeft de vernietigde berichten gearchiveerd, maar die zijn inmiddels tot geheim verklaard, schrijft de Volkskrant.
In een inventarislijst van het ministerie van VWS wordt melding gemaakt van iMessage-verkeer tussen de premier en De Jonge in 2020. Eerder werd bekend dat Rutte jarenlang dagelijks zijn sms-berichten verwijderde. Slechts enkele sms’jes naar De Jonge zijn gearchiveerd.
Het nieuws leidt tot veel verontwaardigde reacties. “Dat Rutte zijn sms-verkeer met De Jonge heeft gewist (over het faliekant mislukte coronabeleid) en dat De Jonge dit verkeer niet overdraagt, is een absolute schoffering naar de Nederlandse democratie en de Nederlandse samenleving,” schrijft BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen.
Wat mogen we niet weten?
Jan Roos twittert: “Corrupt tot op het bot.” Annelies Strikkers reageert: “Dus Rutte heeft sms-verkeer met Hugo de Jonge gewist tijdens de coronacrisis, de inhoud van de sms’jes is tot geheim verklaard. Is dit nog verrassend?”
“Niet één fout werd tijdens de coronacrisis erkend door Rutte en De Jonge. Dat zou allemaal tijdens de evaluaties komen. Nu wordt alles maximaal getraineerd. Wat mogen we niet weten?” vraagt PVV-Kamerlid Fleur Agema.
Kwalijk
Hoogleraar staatsrecht Wim Voermans merkt op dat wissen in strijd met de wet en mogelijk strafbaar is. “Kwalijk,” aldus Voermans.
“Wat hebben we toch een transparante overheid,” zegt Volkskrant-verslaggever Natalie Righton.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Help! Ze willen ons KAPOT maken!
Zware corruptie politiekorps New York: onschuldigen gearresteerd om quotum te halen
Google censureert ‘complottheorieën’, en ziet ruim 70 miljard dollar verdampen. Hoe techreuzen zich in eigen voet schieten
Adviseur Hugo de Jonge: ‘Niet vaccineren betekent dan geen toegang tot leuke dingen’
OPCW-rapport: gifgasaanval Douma mogelijk in scène gezet. Waarom zwijgen de mainstream media in alle toonaarden?
Lange Frans: Hoe Ferd Grapperhaus pedofilie onder het tapijt moffelt
In de rij voor redding aan boord van buitenaards ruimteschip
WHO heeft in 2030 500 (!) vaccins beschikbaar: ‘Echt krankzinnig’
Kijk: Deze jongeren zijn sneuvelbereid: ‘Klinkt goed’, vindt EO-presentator