Maandag hebben Tweede Kamerleden een bezoek gebracht aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. Het is de eerste keer dat Nederlandse volksvertegenwoordigers in het oorlogsgebied zijn geweest. De delegatie bestond uit Ruben Brekelmans (VVD), Rudmer Heerema (VVD), Sjoerd Sjoerdsma (D66), Agnes Mulder (CDA) en Kati Piri (PvdA).
Om veiligheidsredenen is het bezoek geheim gehouden. De Kamerleden spraken met de procureur-generaal en de staf van president Zelenski. Die vroegen de delegatie om meer wapens.
“Ons bezoek aan Oekraïne maakte diepe indruk. Grootste zorg is nu of westerse wapens op tijd aankomen. Daar moeten we ons maximaal voor inspannen!” schreef Brekelmans na het werkbezoek.
Orwelliaanse ‘logica’
Sjoerdsma, die de reactiemogelijkheid onder zijn tweets heeft uitgeschakeld, twitterde: “Indrukwekkende reis naar Oekraïne. De conclusie? De beste kans op vrede is meer wapens naar Oekraïne. F-16’s zijn hard nodig. Laten we vast beginnen met trainen zodat ze inzetbaar zijn wanneer het besluit valt.”
Het D66-Kamerlid krijgt veel kritiek. “Heer Sjoerdsma, George Orwell schreef ‘1948’ als waarschuwing. Niet als handleiding. ‘Meer wapens’ en ‘vrede’ in één zin is Orwelliaanse ‘logica’,” reageert BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen.
Oorlogszucht stijgt naar nieuwe hoogten
Oud-Statenlid Eelco van Hoecke stelt: “Kunnen Ruben Brekelmans en Sjoerd oorlogshitser Sjoerdsma wat mij betreft meteen doorreizen naar het front!”
“De oorlogszucht van D66’er Sjoerd Sjoerdsma stijgt weer naar nieuwe hoogten. Kan iemand mij uitleggen hoe het sturen van meer wapens en F-16’s (inclusief bemanning) helpt om vrede te krijgen?” vraagt Annelies Strikkers.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baudet eist opheldering over NS Publieksprijs: ‘Dit is echt zo’n ontzettend rare gang van zaken’
Jeffrey Sachs doet schokkende bewering over Macron: zo denkt hij echt over de NAVO
Monsanto Tribunaal kan meest gehate bedrijf ter wereld emotionele tik uitdelen
Ziekenhuis doet afstand van uitingen longarts die ‘noodklok luidde om overvolle IC’
Oncoloog waarschuwt voor risico’s van straling: ‘Jongens, wees voorzichtig met 5G’
Ex-kolonel Russische geheime dienst GROe waarschuwt: ‘Machthebbers willen wereldbevolking uitdunnen’
Bestaat het hiernamaals in de donkere materie of in een andere dimensie?
Bijzondere onthulling: rechtbank neemt deel aan driehoeksoverleg over demonstraties
Vrijgegeven e-mails laten zien: voorliegen van de bevolking over injectieschade was bewuste strategie