Voormalig PvdA-leider Diederik Samsom heeft namens de Europese Commissie Nederland geadviseerd om een deel van de boeren te verplichten zich te laten uitkopen, blijkt uit documenten die zijn ingezien door de NOS en Follow the Money.
Samsom, kabinetschef van Eurocommissaris Frans Timmermans, sprak met topambtenaren van het ministerie van Landbouw over dit onderwerp. BBB, de grote winnaar van de verkiezingen, wil er niet aan meewerken en ook een groot deel van de Kamer ziet er niets in.
Volgens de Europese Commissie is uitkoop dé uitweg uit de stikstofcrisis, voor minister Christianne van der Wal is het de allerlaatste optie.
Nederland helemaal afbreken
Samsom krijgt op social media bakken kritiek over zich heen. “Waar bemoeit de commissie zich mee?” vraagt ondernemer Rutger van den Noort zich af.
“Diederik Samsom. De man achter de onteigeningen,” constateert journalist Joost Niemoller.
PVV-leider Geert Wilders haalt hard uit: “Ongekozen PvdA-mastodont Diederik Samsom wil Nederland helemaal afbreken vanuit de Brusselse achterkamertjes. Wat verlang ik naar een Nexit.”
Dodelijke en zeer besmettelijke zoönose
“Ik neem aan dat we dit jaar nog nieuwe verkiezingen hebben? Fantastisch! Laat je niet het mes op de keel zetten door de Europese Commissie,” twittert freelancer Ester de Jong.
BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen adviseert: “Gewoon ‘nee’ zeggen tegen Brussel. Beter.”
“Samsom en Timmermans zijn een dodelijke en zeer besmettelijke zoönose voor de agrarische sector en de toekomst van boerengezinnen,” stelt Agractie-voorman Bart Kemp.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hadden de nazi’s de beschikking over buitenaardse technologie? Dit geeft stof tot nadenken
Er hangt een allesvernietigende orkaan boven Nederland
Jurist: ‘De ziekenhuizen zijn leeg, er gebeurt niets. Er is geen ramp’
“Invoering van basisinkomen is een kwestie van tijd”
“Overheid financiert terrorisme”: Tientallen Deense IS-strijders krijgen uitkering
Leer te houden van koorts
Politicus slaat alarm over coronakampen in Canada: ‘Wat is hier aan de hand?’
Europarlementslid luidt alarmbel en legt uit wat het echte doel is van 15-minutensteden
Wat is ‘normaal’?