De zogeheten 15-minutensteden moeten CO2-neutraal, duurzaam, inclusief, divers en groen worden. Ze hebben ook verstrekkende gevolgen voor hoe wij als burger in een stad wonen. Dat zei Pim Kooke, FVD-fractievoorzitter in Tilburg, in het NPO-programma Ongehoord Nieuws.
Hij denkt dat mensen hier niet op zitten te wachten. In de beleidsstukken wordt gesteld dat het autobezit niet wordt afgeschaft. Gebieden worden wel autoluw gemaakt en de alternatieven zijn: deelfietsen, deelscooters en deelauto’s.
“Ze willen jouw straat openbreken, parkeerplaats afnemen en invloed op jouw mobiliteit uitoefenen,” zegt gemeenteraadslid Pim Kooke over uitrol van de 15-minuten-steden. #OngehoordNieuws
Kijk de hele uitzending:https://t.co/2AbGMKnsTX pic.twitter.com/K59xJSLeTy
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) April 11, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Van buiten Nederland
Kooke wees erop dat er op dit moment nieuwe wijken worden gebouwd in Tilburg met het idee dat er minder parkeerplaatsen gaan komen per wijk. “Het idee erachter is om het autobezit te ontmoedigen en dat je met vier andere gezinnen een auto gaat gebruiken die je mag delen met elkaar.”
De 15-minutenstad is een plan dat van buiten Nederland komt, lichtte hij toe. “Het komt van klimaatgroepen, het komt van andere lobbyisten.”
Volgens het FVD-gemeenteraadslid is het belangrijk dat de burger de discours naar zich toetrekt. “Ze willen letterlijk jouw straat openbreken, parkeerplaatsen afnemen en invloed op jouw mobiliteit uitoefenen.”
Niet mee eens
“Dus pak die discours terug en laat zien aan de gemeente: hier zijn we het niet mee eens,” aldus Kooke.
In het verkiezingsprogramma van D66 Tilburg valt te lezen dat de stad een 15-minutenstad moet worden. “Voorzieningen, ook het buitengebied, zijn voor iedereen te voet, met de fiets of het OV te bereiken binnen 15 minuten. Dit verlicht de druk van met name autobewegingen op de openbare ruimte,” stelt de partij van Kaag.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De New Reality Show met Ed Vos over orbs en andere lichtfenomenen
Als er niets gebeurt, dan worden deze wijzigingen 31 mei 2024 van kracht
Geselecteerd in plaats van gekozen: Rothschild organiseert peperduur diner voor Hillary Clinton
Kritiek op Kuipers omdat hij weigert coronapas te schrappen: ‘Je maakt jezelf belachelijk’
Kabinet gaat desnoods kanonnenvoer leveren? Kamervragen ingediend over deze ‘bizarre uitspraak’ van minister Veldkamp
Fidel Castro vergelijkt NAVO met nazi’s, “Terreurgroep IS opgezet door VS en Israël”
Bittere coronapil: Zweden had gelijk, establishment zat er faliekant naast
Recordaantal ‘besmettingen’ tijdens lockdown voor ongevaccineerden in Oostenrijk
‘Rutte is één van de grootste leugenaars die Nederland ooit gekend heeft’