Sigrid Kaag stopt per 8 januari als demissionair minister van Financiën en vicepremier. Ze gaat aan de slag als VN-gezant voor wederopbouw van de Gazastrook, laat ze weten in een bericht op X.
Kaag zegt door VN-secretaris-generaal Guterres te zijn gevraagd voor de functie. “Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid zijn altijd mijn drijfveren geweest,” schrijft Kaag.
De afgelopen jaren werd meerdere keren aangifte tegen haar gedaan wegens het financieren van terrorisme. Onder anderen voormalig Europarlementariër Lucas Hartong deed aangifte tegen de D66-minister. Hij verzocht het Openbaar Ministerie om vervolging.
FF over de Kakelende en Jongetje Jetten! #d66 #baantjesjagers #hoekstra #VN pic.twitter.com/8v4ZjMBCGi
— Harry Vermeegen (@harryvermeegen) December 27, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Er klopt iets verschrikkelijk niet
Ook Federatief Joods Nederland (FJN) deed aangifte tegen minister Kaag ‘voor het geven van geld aan Palestijnse terreurorganisaties’. Nederlandse ontwikkelingshulp werd in de Palestijnse gebieden gebruikt om terrorisme te financieren.
“Er klopt gewoon iets niet,” zegt Harry Vermeegen over het politieke systeem. “Het rammelt. Er klopt iets verschrikkelijk niet.”
Kaag heeft er een zootje van gemaakt op Financiën, want daar bleek ze niet geschikt voor, aldus Vermeegen. Nu krijgt ze gewoon een baan bij de VN. “Het is toch werkelijk ongelooflijk. Dus als je maar blundert en als je er maar een zootje van maakt in de politiek, dan krijg je uiteindelijk een beloning, met een mooie nieuwe baan.”
Gewoon helemaal niks
Dat het systeem niet klopt, zie je ook bij Jetten, vervolgde Vermeegen. De kiezer heeft bij de verkiezingen gezegd: we willen niks met D66 te maken hebben. Toch wordt Jetten nu minister van Financiën en vicepremier. “Alsof Jetten daar ook maar iets van weet. Gewoon helemaal niks.”
“Het is volkomen duidelijk: er is iets behoorlijk mis met het systeem.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Opgepast: Plantaardige oliën veroorzaken vermoeidheid, migraine en zelfs dementie
Supermarkt ligt vol eten dat verslavender is dan cocaïne. Kom nu in actie tegen de voedingsindustrie
Parlementaire corona-enquête mogelijk toch voortgezet dankzij FVD: ‘Mooi resultaat’
Klimatoloog: “Aarde koelt zeer snel af, Al Gore zat er faliekant naast”
Rutte en De Jonge ‘kondigen staat van apartheid af’ en ‘hebben hun grootste belofte ooit gebroken’
Alienjager spot vliegende schotel-achtig object in maankrater. Is dit een enorm ruimteschip?
Meer dan 100 sterfgevallen na coronavaccin in Noorwegen, speciale onderzoeksgroep gevormd
Restricties op gebruik van toiletpapier in Spanje
Waarschuwing bij Pfizer-vaccin: effect op vruchtbaarheid onbekend