Helaas stemde het Europarlement donderdag vóór een Europese digitale identiteit, laat Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) weten.
Zijn partij stemde tegen, met name wegens de risico’s voor privacy van de burgers. Hij wijst erop dat Nederland al een goed werkende DigiD heeft.
Grote zorgen
“De Europese digitale identiteitsportemonnee lijkt op het eerste gezicht makkelijk, maar er kleven grote nadelen en onzekerheden aan. Het onlinegebruik van een Europees digitaal identiteitsbewijs brengt grote uitdagingen met zich mee voor de bescherming van de privacy van de gebruiker,” licht Ruissen toe.
Hij heeft daarbij grote zorgen over de toepassing van deze zogeheten eID, zeker als het gaat om het verwerken van gevoelige gegevens zoals die van online betalingen.
Ongewenst
“Waar stopt dit?” vraagt hij zich af. “Kunnen we bijvoorbeeld in de toekomst alleen nog maar met een digitale euro betalen met de digitale portemonnee? De Europese Commissie heeft hier wel op gezinspeeld. Dit zou leiden tot massaal toezicht, waar ik niet op zit te wachten.”
Ruissen is er ‘absoluut niet van overtuigd’ dat de eID in de praktijk veilig en ethisch verantwoord is. “Wat mij betreft is de eID dus ongewenst!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gigantische 2,6 meter lange sarcofaag ontdekt in Egypte. Wie ligt hier begraven?
Een Covid-verhaal van een Cardiac Care Verpleegkundige
NESARA stap voor stap: basisinkomen Japan, denktank wil economie hervormen
‘Absurde’ bezuinigingen kabinet-Jetten: pijn voor burgers, feest voor lobbyisten
Wetenschapper biecht op: “Global warming is miljardenzwendel”
Partij van ‘het politieke WEF-‘liefje’ van Timmermans en Klaver’ Jacinda Ardern keihard afgestraft
‘Media verdoezelen vaccinfalen in Israël, Engeland en Schotland’
Leider Nation of Islam Louis Farrakhan vertelt massamedia de waarheid (video)
CIA-document: Russische soldaten ‘veranderd in steen’ nadat ze vliegende schotel neerschoten