Anneke Westerlaken, voorzitter van brancheorganisatie voor aanbieders van ouderenzorg Actiz, maakt zich zorgen over de toenemende druk op de ouderenzorg. Wat is volgens haar de oplossing? De zorg beperken.
“Het is een feit dat we de zorg zoals we die gewend waren, niet meer kunnen blijven leveren. Er komen steeds meer ouderen bij terwijl het aantal mensen dat in de ouderenzorg werkt niet toeneemt. Dat betekent dat er keuzes gemaakt moeten worden,” zegt ze tegen De Telegraaf.
“Het recht op zorg moet beperkt worden om zorg voor de meest kwetsbaren in de lucht te houden. En dat is natuurlijk geen leuke boodschap,” aldus Westerlaken.
Veel kritiek
Haar uitspraken stuiten op veel kritiek. “Honderden miljoenen naar luxe hotels voor statushouders en asielzoekers. Daarna voorrang op een woning. Toerisme gesloopt. En de zorg voor ouderen ook. Nederlandse jongeren wonen tot hun dertigste bij hun ouders of slapen op kantoor. Fijne Paasdagen,” reageert Klassiek Liberaal, actief binnen de VVD.
Eerste Kamerlid Annabel Nanninga (JA21) vraagt: “Waarom vinden we het normaal om tegen onze ouderen te zeggen ‘beperk het recht op zorg’ en is het bijkans een hate crime om te zeggen ‘beperk het recht op asiel en toegang tot onze welvaartsstaat’ tegen vreemdelingen?”
“Minder miljarden voor 0,000036 graden minder opwarming? Minder geld naar Brussel? Minder asielzoekers in luxe hotels? Nee, ‘minder ouderenzorg’,” constateert historicus en publicist Roelof Bouwman.
Schandalig
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons vindt het schandalig dat Actiz zich hier gewoon bij neerlegt. “Kom eens op voor onze ouderen. Dat is jullie taak.”
“Tientallen miljarden naar klimaat, buitenland en buitenlanders, en onze oudjes verkommeren,” merkt ze op.
“Voor de gewone Nederlanders: geen huizen als ze jong zijn en geen zorg als ze oud zijn. We worden steeds meer warm gemaakt voor de gedachte dat dit ‘normaal’ is,” aldus journalist Joost Niemoller.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ziehier de verborgen waarheid achter de nieuwe pensioenwet
Naomi Wolf geschokt door informatie van spionnen Karel van Wolferen: ‘Dit is een heel belangrijk punt’
Terwijl alle ogen gericht zijn op Israël en Gaza gaat het kabinet vrolijk verder met digitale identiteit
‘Vredesprijs voor Europese Unie is onwettig’
Piloot krijgt beroerte tijdens vlucht en sterft: is er een link met de prik?
China zet leger in en haalt positief geteste kinderen bij ouders weg: ‘Binnenkort in Nederland!’
Groot-Brittannië houdt grootste pandemie-oefening ooit waarbij vooral kinderen worden getroffen
‘De overheid wist dat 70 procent van de geprikte kinderen zou worden gesteriliseerd’
‘Onze’ politie zit aan tafel met World Economic Forum: ‘The Brave New World wordt uitgerold’