Nederland heeft als enige land ter wereld geen wetgeving over welke stoffen er in de bunkerolie voor vrachtschepen mogen zitten, zei jurist Sven Hulleman in Forum Inside.
Alle vrachtschepen van de wereld varen om om te komen tanken in de haven van Rotterdam. En in de haven van Rotterdam is de stookolie, de rode diesel die in de vrachtschepen gaat, altijd 10 cent goedkoper dan ergens anders, voegde Hulleman toe.
“Daarom komt iedereen bij ons tanken.”
Nederland, het land wat zich graag ‘groen’ voordoet maar ondertussen meewerkt aan grootschalige vervuiling. Het baart grote zorgen dat onze overheid aan de ene kant boeren hun land onteigent en Waddeneilanden oproept de co2 omlaag te brengen en tegelijkertijd dit soort extreem… pic.twitter.com/KoGPaAkTGR
— Romy Quint (@RomyQuint) July 21, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Chemisch afval
De stookolie is bij ons 10 cent goedkoper omdat wij dat wetje niet hebben. Wij roeren namelijk – en daar wordt voor betaald – chemisch afval door onze stookolie heen.
Dat chemische afval is alles wat je niet in de lucht wilt hebben en wat je niet in je drinkwater wilt hebben.
Dat is de milieu-impact van dat ene wetje
Als Nederland dit zou verbieden en we zouden de impact die dat heeft op het milieu doorberekenen, dus als al die vrachtschepen hier niet meer zouden tanken en we die rotzooi niet meer de lucht in zouden pompen, dan zouden al die 120 belachelijke maatregelen van Rob Jetten – het automobilistje pesten, de gasprijzen omhoog, van het gas af en al die spuuglelijke windmolens – weg kunnen, benadrukte Hullemans.
“En dan zouden we de komende 300 jaar allemaal in een oude Mercedes kunnen rijden. Dat is de milieu-impact van dat ene wetje dat veranderd moet worden.”
Timmerfrans to the rescue?
Dat klopt helemaal en hier doen ze tanken terwijl ze geholpen met laden en lossen terwijl het in Europa op zee moet gebeuren en niet in de haven zelf of ze moeten stoppen met laden en lossen van goederen en hier gaat t gewoon door dus ook tijdwinst die ze pakken in Rotterdam.
Geef mij maar de mooie ouderwetse autos inplaats van de LELIJKE ELECTRICHE GEVAARLIJKE AUTOS
En wie verdient daar het meest aan?????