Demissionair minister Weerwind (Rechtsbescherming) weigert een voorstel tot verruiming van de Transgenderwet in te trekken. Een motie die het kabinet daartoe oproept is door de Tweede Kamer aangenomen.
“Ik weiger de motie uit te voeren, omdat het een zorgvuldig wetgevingsproces torpedeert en het de kans ontneemt om over deze belangrijke wet de dialoog met de Kamer te voeren,” schrijft de minister onomwonden op sociale media. Tegelijk is Weerwind niet van plan om op te stappen.
Het voorstel regelt dat transgenderpersonen hun geslacht kunnen aanpassen in de geboorteakte zonder dat daar een deskundige aan te pas komt.
Ik weiger de motie uit te voeren, omdat het een zorgvuldig wetgevingsproces torpedeert en het de kans ontneemt om over deze belangrijke wet de dialoog met de Kamer te voeren.
— Franc Weerwind (@ministervRB) April 23, 2024
Dit gebeurt dus keer op keer
Het is de zoveelste motie in korte tijd die de regering niet wil uitvoeren. Dit kan volgens ondernemer Rutger van den Noort alleen maar leiden tot een aangenomen motie van wantrouwen door de Kamer, waarbij Weerwind wordt afgevoerd wegens het niet respecteren van de democratische rechtsstaat.
“Waar haalt zo’n minister het lef vandaan om een motie van de Tweede Kamer, dat wil zeggen een bevel van het orgaan dat de taak en plicht heeft de soeverein van dit land – de Nederlandse bevolking – te vertegenwoordigen, niet uit te voeren?” vraagt Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
“En dit gebeurt dus keer op keer,” verzucht hij. Staatssecretaris Van Huffelen weigerde een motie uit te voeren die oproept om niet akkoord te gaan met de Europese ID. Rutte zei dat hij miljarden vrijmaakt voor Oekraïne, ook als de Kamer dat niet wil. Minister Paul gaf aan een motie om een school te redden niet te zullen uitvoeren. Enzovoorts.
Weerwind rest om terstond af te treden
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons vraagt: “Wat denken die D66’ers wel niet? Een meerderheid is een meerderheid. Deal with it. En haal die ‘D’ van democratie uit je partij of vervang hem door ‘Dictator’.”
“Wordt de democratie zo niet aan haar laars gelapt? We leven in fascinerende tijden,” merkt auteur en spreker Hans van Tellingen op.
Voormalig NOS-directeur Bauke Geersing stelt dat het wetsvoorstel onzorgvuldig is, een uiting van de doorgeslagen wokereligie. “Weerwind rest om dan terstond af te treden, wegens ontbreken van respect voor democratische spelregels!”
Onze regenten weten het beter
Historicus en publicist Roelof Bouwman reageert: “De democratisch gekozen volksvertegenwoordiging bekijkt het maar, want onze regenten weten het beter. En oja: Viktor Orban is een groot gevaar.”
Musicoloog Kees Vlaardingerbroek trekt op social media fel van leer. “Weer één uit die abjecte Rutte-kliek die compleet maling heeft aan de volksvertegenwoordiging. En maar leuteren over ‘onze democratie’ en hoe belangrijk het is die te verdedigen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zweedse professor legt uit waarom lockdown niet helpt tegen coronavirus
Uitgerekend de EO noemt satanisch ritueel misbruik in nieuwe docuserie een complot
Uitvaartverzorgers kampen met nieuw fenomeen: ‘Het gaat maar door’
Burgemeester Ankara: “Mossad zit achter aanslag in Parijs”
Luidt Italië het einde van de euro in? Waarom de nieuwe Italiaanse regering groot gelijk heeft als zij uit de muntunie stapt
Rutte hard aangepakt: ‘Jij bent zelf de verpersoonlijking van de kwaadaardige elite’
“Geheim document-Trump over golden showers en prostituees verzonnen door 4chan”
Volgens minister Van der Wal leidt onteigenen van boeren niet tot lagere voedselzekerheid: ‘Verbazingwekkend’
In het NOS Journaal werd een grafiek gepresenteerd waarbij de hittegolven uit het verleden waren weggemoffeld