Vrijdag hadden topfunctionarissen van de Biden-regering hun eerste ontmoeting met Abu Mohammed al-Jolani in Damascus. Op dat moment werd de leider van terreurbeweging Hayat Tahrir al-Sham nog gezocht door de FBI wegens terrorisme en stond er een prijs van 10 miljoen dollar op zijn hoofd.
De delegatie sprak met Jolani over sancties, de prijs op zijn hoofd (die inmiddels als sneeuw voor de zon is verdwenen) en het opsporen van vermiste Amerikaanse burgers in Syrië (met name journalist Austin Tice).
Jolani probeert zichzelf te verkopen als ‘gematigd’. Een lid van de Amerikaanse delegatie noemde de gesprekken ‘goed en productief’. Het is voor het eerst in meer dan een decennium dat functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Damascus waren.
HTS leader who has a $10 million bounty on his head meets with delegation from country that put the $10 million bounty on his head pic.twitter.com/u0TYh9PWqP
— Hassan Ridha (@sayed_ridha) December 20, 2024
Streed letterlijk voor IS
Amerikaanse diplomaten weigerden lange tijd te praten met de verdreven president Bashar Assad. Nu weten ze niet hoe snel ze naar de Syrische hoofdstad moeten reizen om iemand te omhelzen die enkele jaren geleden letterlijk voor IS streed. Hij was lid van Al Qaida en IS en IS-leider Abu Bakr al-Baghdadi was zijn mentor.
De voormalige Amerikaanse ambassadeur in Syrië Daniel Rubinstein blijft in Syrië als Amerikaanse topdiplomaat. Washington vindt het kennelijk prima dat Syrië nu wordt gerund door een factie van Al Qaida.
Van tevoren gewaarschuwd
Westerse media schrijven dat de VS de rebellengroepen heeft voorbereid om president Assad af te zetten. Strijders die zijn gefinancierd en getraind door Amerika en Groot-Brittannië zeiden tegen de Britse Telegraph dat ze van tevoren werden gewaarschuwd dat de regering omver zou worden geworpen.
Eerder had Jolani ook een ontmoeting met een delegatie van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken.
HTS leader Ahmed al-Sharaa (Jolani) met with a delegation from the British Foreign Office to discuss the latest developments in Syria. pic.twitter.com/ZByzwe2URZ
— Joe Truzman (@JoeTruzman) December 16, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





In 2022 hield Maxima enthousiaste toespraak over digitaal bankieren in Nigeria en nu is het daar totale chaos
Illuminati bestaat echt en heerst in het geheim over onze wereld. Oud-minister doet opmerkelijke uitspraken in deze podcast
Dit ervaren mensen na een hartstilstand aan ‘de andere kant’
Nederland krijgt tweede spirituele school
‘Het is afgelopen met ons land’: Nederland krijgt een WEF-regering met ‘nog meer controle en nog minder vrijheid’
Mysterieuze figuur verschijnt op vakantiefoto
In de VS verschenen in 1990 vele tientallen graancirkels. Tegelijkertijd werden deze vreemde objecten gezien
Onze geest bevindt zich in een holografisch veld rond het brein. Professor komt met nieuwe theorie over bewustzijn
VIDEO: Bizar zeedier gespot voor de kust van Bali