Pieter Parlevliet filmde dinsdag hoe de Nederlandse kabinetsdelegatie aankomt bij de SDG-tent van het World Economic Forum in Davos.
We zien onder anderen defensieminister Ruben Brekelmans (VVD), minister Hermans (VVD), DNB-baas Klaas Knot, premier Dick Schoof en secretaris-generaal van het ministerie van Algemene Zaken Gert-Jan Buitendijk, die daarmee ook coördinator is van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten.
“Hoort u hier wel te zijn?” vroeg Parlevliet aan Buitendijk. “Dat mag toch eigenlijk niet als intelligence man?”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Allerbelangrijkste man
“De allerbelangrijkste man van Nederland,” zei Parlevliet over hem. “De coördinator van alle inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Het is toch allemaal wat.”
Vervolgens verscheen AIVD-baas Erik Akerboom in beeld. Ook hij kreeg de vraag: “Hoort u hier wel te zijn?” Zijn antwoord was resoluut: “Zeker.”
Schijnwerpers erop
Goed dat de schijnwerpers erop worden gezet, vindt voormalig Kamerlid Pepijn van Houwelingen. Ook hij vraagt zich af waarom het hoofd van de AIVD en de secretaris-generaal van Algemene Zaken aanwezig zijn.
Huisarts Els van Veen merkt op: “Het gebeurt gewoon onder onze ogen. Ze schamen zich er niet eens voor. De SDG’s van het WEF zijn leidend. Je ziet het bij overheidsinstellingen, banken, ziekenhuizen, scholen, zelfs kerken. Wel goed dat er nu schijnwerpers op worden gezet. Daar begint de bewustwording mee.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Israel houdt van Iran’ initiatief op Facebook
Yale: alcohol leidt vaker tot misbruik dan cannabis
Moeder (38) laat kinderen niet meer vaccineren: “Dat is pas vergif”
Jim Rogers: ‘We stevenen af op de ergste financiële crisis van onze tijd’
Fleur Agema woest: ‘Hoeveel diep schandalige feiten moeten er nog boven tafel komen voordat iemand aftreedt?’
50 organisaties maken vuist tegen onveilige prik en totalitaire overheden: ‘Wij zeggen nee!’
Moleculair bioloog Maarten Fornerod: ‘Een goede wetenschapper is een complotdenker’
And so it begins: “De aanslagen in Parijs worden gebruikt om een politiestaat in te voeren”
‘Keiharde, schokkende getuigenis’: Als je dit nog geen drie jaar geleden zei was je een ‘complotgestoorde’