Mens en Dier

NAVO spreekt minister Agema tegen: NAVO-verplichtingen zijn niet openbaar, maar GEHEIM

Help anderen door deze informatie met vrienden op je social media te delen!

Minister van VWS Fleur Agema deed eerder het nodige stof opwaaien met haar uitspraken over NAVO-verplichtingen waar Nederland aan gebonden is.

FVD stelde daar Kamervragen over. Op de vraag of ze deze NAVO-verplichtingen nader kan toelichten, antwoordde minister Agema dat weerbaarheid van de maatschappij volgens artikel 3 van het NAVO-verdrag een nationale verantwoordelijkheid en een collectief belang is. Ze voegde toe dat Nederland zich tijdens de NAVO-top in juli 2023 heeft gecommitteerd aan de NAVO-brede Resilience Objectives (weerbaarheidsdoelen).

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Die verplichtingen en afspraken zijn openbaar, beweerde Agema tegenover ON!-verslaggever Jonathan Krispijn. “Dat kan iedereen nagaan. Je kunt gewoon de NAVO-verplichtingen teruglezen op internet als je er meer over wilt weten. Dat zijn geen geheime dingen.”

E-mail

In reactie op de debataanvraag van tweede Kamerlid Ralf Dekker over de NAVO-verplichtingen zei Pieter Omtzigt dat hij het kabinet heeft gevraagd om ‘duidelijke uitleg’ van de NAVO-weerbaarheidsdoelen.

Die zal hij niet krijgen, want de doelen zijn namelijk geheim, onthult journalist Eric van de Beek. Dat meldde de NAVO hem per e-mail. Vanuit de Kamer was er overigens nul steun voor een debat. “Bizar,” vindt Van de Beek.

minister

Verkeerd geïnformeerd

“Met andere woorden, het kabinet geeft in zijn schriftelijke beantwoording te kennen […] dat de NAVO-weerbaarheidsdoelen openbaar zouden zijn en minister Agema herhaalt dat afgelopen vrijdag bij Jonathan ook nog eens keer op keer voor de camera. En nu laat de NAVO zelf (!) doodleuk per e-mail zwart op wit weten dat deze doelen inderdaad toch geheim zijn!” merkt voormalig Kamerlid Pepijn van Houwelingen op.

De Tweede Kamer is dus overduidelijk meerdere keren hierover verkeerd geïnformeerd, stelt Van Houwelingen. “Doelbewust?”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 146 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je deze informatie belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

92 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Jeroen
Jeroen
24 dagen geleden

Niet eens een debat hierover?
Ik meen me te herinneren dat een dergelijke foutieve inlichting ooit al voldoende was om te moeten vrezen voor een motie van wantrouwen. Maar misschien zit ik ernaast.

Snappie nr 1
Snappie nr 1
24 dagen geleden

Opdoeken die hele 2de slaapkamer, ze zitten er niet voor ons, maar voor de Navo !

wap
wap
24 dagen geleden

Openbaar of niet; het wordt met geweld door je strot geduwd. Niks democratie, niks rechtstaat.
De gewone mafia praktijken zijn van toepassing. Zoals altijd.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
24 dagen geleden

De NAVO warcrime organisation runde de covid pandemie. Had met een gezondheidszorg crisis niets te maken. Het was een militaire bio warfare operatie.

Back to top button
92
0
We lezen graag je reactie!x