Japanse wetenschappers hebben ontdekt dat de natuurlijke zoetstof stevia kan worden gebruikt bij de bestrijding van alvleesklierkanker.
De onderzoekers van de Hiroshima-universiteit fermenteerden stevia-extract met de bacterie Lactobacillus plantarum, die gevonden wordt in zuurkool, augurken en kimchi.
Extra bescherming
De onderzoekers ontdekten dat chlorogeenzuur-methylester de belangrijkste antikankerverbinding in het extract is. Door het extract te fermenteren met bacteriën veranderde de structuur en ontstonden zogeheten bioactieve metabolieten, die een heilzame werking hebben.
De gefermenteerde stevia doodde de kankercellen, maar liet gezonde niercellen met rust. Sterker nog: het extract bood gezonde cellen extra bescherming. De verbinding zorgde er in het lab voor dat kankercellen zich niet meer konden vermenigvuldigen en afstierven. Dit is belangrijk omdat chemotherapie, zoals cisplatine, de nieren kan beschadigen.
Veel gezonder alternatief
De studie is gepubliceerd in het International Journal of Molecular Sciences.
Arts Joseph Mercola wees erop dat stevia-extract een ‘veel gezonder’ alternatief is dan kunstmatige zoetstoffen zoals aspartaam, sucralose of sacharine.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Schietpartij Connecticut: tweede schutter en psychotrope medicatie
Tunahan Kuzu kraakt corona-aanpak: ‘Waarom doet het kabinet alsof Nederlanders achterlijk zijn?’
Nederland levert 1,9 miljard aan Oekraïne, maar kabinet weet niet dat de verkiezingen daar zijn opgeschort
Bijna 10 miljard naar opvang van gelukzoekers terwijl honderdduizenden huishoudens niet kunnen rondkomen
Uruk en Anu, vader en koning van de Anunnaki
Moordenaar John Lennon stond onder invloed van ‘duistere’ buitenaardsen
Timmermans-taks dreigt benzine- en gasprijzen te laten ONTPLOFFEN
VIDEO: Marokko in de ban van ‘uit de lucht vallende wolken’
Tsjeljabinsk-meteoriet neergeschoten door UFO?