In Portugal is een 6-jarige jongen, Rodrigo, overleden na het mRNA-vaccin tegen corona. Nieuwszenders meldden dinsdagavond dat het jongetje hoogstwaarschijnlijk is gestikt in zijn eigen braaksel. Ze beweerden ook dat ‘het vaccin veilig is en dat de voordelen opwegen tegen de risico’s’.
De vraag is nu waarom de jongen is gestikt in zijn braaksel. Toen hij werd opgenomen in het Santa Maria-ziekenhuis in Lissabon testte Rodrigo positief op corona. Er zijn meerdere onderzoeken gestart om de toedracht van het incident te achterhalen.
Autopsie
De krant Correio da Manha schrijft woensdag dat Rodrigo enkele dagen na de vaccinatie ziek werd. Hij was bleek, had donkere kringen onder zijn ogen, maar ging toch naar school. Lerares Liliana Leite zei dat Rodrigo niet het enige kind was dat ziek is geworden na de coronavaccinatie. Er waren volgens haar ‘minstens twee anderen’.
Volgens de krant zijn koorts en overgeven veelvoorkomende bijwerkingen van de prik. Dinsdag is er een autopsie uitgevoerd. De autoriteiten hebben gezegd dat ze de resultaten nog niet naar buiten kunnen brengen. Er is bovendien ‘aanvullend onderzoek’ nodig, dat een maand kan duren.
Openbaar Ministerie
De autopsieresultaten kunnen niet naar buiten worden gebracht vanwege het onderzoek dat is opgestart door het Openbaar Ministerie.
Het kind, dat geen onderliggende aandoeningen had, werd zaterdagmiddag levenloos binnengebracht in het ziekenhuis. Maandag bevestigde de Portugese geneesmiddelenautoriteit Infarmed een melding te hebben ontvangen van een vermoede bijwerking gerelateerd aan zijn overlijden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Buitenaardsen bestaan echt en zien eruit als mensen. Deze Cambridge-wetenschapper heeft een unieke kijk op evolutie
Kijk: NPO-lieveling Laurens Dassen krijgt lesje democratie van Europarlementariër
Hond ruikt borstkanker en redt leven baasje
Oud-vicepresident Hoge Raad vindt dat Viruswaarheid ‘misdadig bezig’ is: ‘Ronduit schokkend’
De X-Files van Australië: UFO tilt auto op en verbijsterende graancirkels
Organisatie achter Week van de Lentekriebels ‘wilde in 1979 pedofilie legaliseren’
Zorgen in de Kamer over verwevenheid van inlichtingendiensten, media en wetenschap
D66-prominent snapt er helemaal niets meer van: verlies in de peilingen is mij een RAADSEL
Magnesium vergelijk: welke werkt voor slaap, krampen of je brein?