Er is veel te doen over een document van de politie, bedoeld voor interne doeleinden, dat betrekking heeft op het herkennen van ‘complottheorieën’.
Advocaat Hakan Külcü, die onder meer Ongehoord Nederland en Raisa Blommestijn bijstaat, maakt zich daar zorgen over. De politie schaart bepaalde onderwerpen en thema’s heel snel onder de noemer ‘complottheorieën’.
Update: Woo-verzoek ingediend bij de Politie!
Woo-verzoek over de handreiking Herkennen, Duiden en Handelen: complottheorieën en anti-institutioneel gedachtegoed. pic.twitter.com/o1Xu9FJZT3
— Hakan Külcü, PhD (@HakanKulcufilo) August 18, 2025
Enorme zorgen
Tot die onderwerpen behoren COVID-19, 5G, satanisch ritueel misbruik, chemtrails, het toeslagenschandaal, WEF, stikstofbeleid en zelfs moestuinen.
“Als we niet opletten en we hebben het over dit soort onderwerpen dan kunnen wij kennelijk een sticker op ons geplakt krijgen. Een sticker van complotdenker, geradicaliseerde, extremist,” merkt Külcü op. “Daar maak ik mij enorme zorgen over.”
Het zijn onderwerpen die belangrijk zijn en daar moeten we het met z’n allen over kunnen hebben, benadrukt hij.
Woo-verzoek
Külcü is heel erg benieuwd hoe dit document tot stand is gekomen, wat de beweegredenen zijn, wie erover heeft vergaderd, wat de gedachten daaromheen waren en hij heeft om die reden een Woo-verzoek ingediend.
“Ik wil weten hoe dit precies in elkaar steekt en ik ga jullie op de hoogte houden hiervan.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nepnieuwsschandaal in mediawereld breidt zich verder uit. Spiegel schorst twee senior redacteuren en klaagt gevallen sterjournalist aan
VIDEO: Het regent ‘engelenhaar’ in Portugal
Kijk: Orban ontmaskert Soros als veroorzaker van EU-migratiecrisis
Reïncarnatie: waar gaan de zielen van dode mensen naartoe?
Op mijn dertiende ging ik dood. Docente Engels (31) deelt haar bijna-doodervaring met iedereen die wil weten wat er na dit leven is
FDF-voorman Mark van den Oever luidt noodklok over Great Reset: ‘Dit gaat gewoon helemaal fout’
Pim van Lommel maakte veel los met zijn boek over bijna-doodervaringen. Hij laat nu zien wat het teweeg heeft gebracht
‘Ik ben veranderd van een hulpvaardige politieagent in een repressieve dictator’
CBS: armoede is nieuwe vorm van slavernij (video)