Mensen uit de binnenste cirkel van de Oekraïense president Zelensky hebben geprobeerd 5 miljard euro aan gestolen geld wit te wassen door een Franse bank te kopen en vervolgens alles op te nemen. Die onthulling heeft het Oekraïense parlementslid Oleksiy Gontsjarenko gedaan in een video.
Gontsjarenko baseert zich op de zogeheten ‘Mindich-tapes’, opnames die gemaakt zouden zijn in het appartement van zakenman Timur Mindich, die tot de naasten van Zelensky behoort.
De opnames zouden gemaakt zijn door anticorruptie-instantie NABU. Saillant detail: vorige maand braken er felle protesten uit in Oekraïne toen Zelensky een wet door het parlement probeerde te jassen die de instantie minder autonomie geeft.
$5 BILLIONS in crypto!
Member of Parliament claims US Anti-corruption agencies have proof (wiretapped conversations) that Zelensky’s team tried to launder 5 stolen billions – and even planned to seek help from the Macrons.@EmmanuelMacron , do you want to be an accomplice in… pic.twitter.com/UowzO1PuI7— Diana Panchenko 🇺🇦 (@Panchenko_X) August 18, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Oleg Shurma, broer van de voormalige tweede man van de presidentiële staf van Zelensky Rostyslav Shurma, zou de bank gaan kopen, schreef Gontsjarenko op Telegram.
Er was alleen één probleem: de Franse toezichthouder deed moeilijk. Die vroeg waar het geld vandaan kwam en hoe ze aan zoveel geld kwamen. Het gezelschap was volgens het parlementslid zelfs van plan om de Franse president Macron om hulp te vragen.
Op 25 juli meldde Ukrainska Pravda dat er in Duitsland een huiszoeking was gedaan bij Rostyslav Shurma.
De Oekraïense journaliste Diana Pantsjenko zegt te hopen dat Trump het bewijs gaat vrijgeven.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Stikstofminister geeft LEUGEN toe: ‘U hoort inmiddels gewoon op te stappen’
Kritiek op omstreden WEF barst los: ‘Wéér een reden waarom Nederland moet breken met dit soort ondemocratische clubjes’
Geest verdwijnt nadat schilderij is teruggebracht
Wetenschappers ontdekken kill switch die iedere kankercel vernietigt. Gaat deze methode voor een revolutie zorgen?
‘Onomstotelijk bevestigd’: Kinderziekenhuis in Kiev verwoest door ‘Oekraïense luchtafweerraket’
NOS-weerman Gerrit Hiemstra verspreidt nepnieuws over droogstaande rivier
Bescherm jezelf tegen eierstokkanker met citrusvruchten
Nieuwjaarsboodschap De Jonge haalt oude wonden open: ‘Laffe domheid en totalitaire verwaandheid’
3 huisartsen geven informatie over de herhaalprik die niet op de sites van de overheid staat