De Europese Unie wil een eigen inlichtingendienst oprichten. Brussel trekt op alle beleidsterreinen steeds meer macht naar zich toe en daarmee wordt onze democratie uitgehold, stelt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Hij vroeg namens FVD een debat aan over deze ‘zorgelijke trend’. Hij kreeg geen steun van de Kamer, ook niet van de PVV.
De EU wil een eigen inlichtingendienst oprichten. Brussel trekt op alle beleidsterreinen steeds meer macht naar zich toe en daarmee wordt onze democratie uitgehold. Ik vroeg namens FVD een debat aan over deze zorgelijke trend. Geen steun van de Kamer, ook niet van de PVV. pic.twitter.com/mM9DYONOaq
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) November 13, 2025
Dit moet stoppen
Van Houwelingen kon wel rekenen op steun van de BBB en SGP. “Dit moet stoppen,” stelde BBB-Kamerlid Henk Vermeer.
U heeft geen meerderheid, jammer, constateerde Kamervoorzitter Martin Bosma.
Onbegrijpelijk
Monetair econoom Lex Hoogduin, die in de directie van De Nederlandsche Bank zat, vindt het ‘onbegrijpelijk’ dat voor zoiets fundamenteels geen steun is voor een debat, juist ook van partijen die zich op de borst slaan voor hun gehechtheid aan de rechtsstaat.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Waren agenten van de Israëlische Mossad aanwezig bij de Bijlmerramp?
Kuipers: als 2G niet helpt tegen besmetting kan het worden gebruikt om mensen te bewegen booster te nemen
Build Back Better: ‘Onder het mom van coronahulp wordt Nederlands belastinggeld gebruikt om democratie af te breken’
Deutsche Bank is technisch failliet. Wat betekent dat voor u?
Nederland is wakker geschud over naderend monsterverdrag tussen Europa en de VS
Stil verzet – ‘gratis gas, water en licht’
Brandstichting bosbranden Frankrijk: klimaatgoeroe Hiemstra compleet de mist in
Kijk, luister en huiver: Dit is de depopulatie-agenda van het WEF – ‘Het is het hart van fascisme’
‘Zeer onwaarschijnlijk’ dat UFO-technologie van deze wereld is, zegt deze oud-inlichtingenfunctionaris. Het is zover