Ik heb vandaag een hele interessante briefing mogen bijwonen. Er komt een energiecrisis op ons af die aan covid doet denken. Dat schrijft ‘Haagse Insider’ in een bericht op X dat inmiddels honderdduizenden keren gezien is.
Zeer vergaande restricties gericht op consumptiebeperking zijn in voorbereiding, weet ‘Haagse Insider’. Denk daarbij aan: thuiswerken aangemoedigd, verlaging maximumsnelheid, autoloze zondagen, beperken van vluchten en sterke nadruk op het versnellen van de energietransitie.
Haagse Insider benadrukt dat hij geen grapjes maakt. “Olieprijzen verdubbelen ten opzichte van het huidige al zeer hoge niveau. De essentiële industrie moet voorrang krijgen. Grote staatsinterventie nodig.”
Er wordt vol ingezet op de energietransitie: men wil de infrastructuur om definitief van het gas af te kunnen en volledig over te stappen op wind en zon.
Premier Jetten zei tijdens de wekelijkse persconferentie na de ministerraad dat het kabinet ‘zich voorbereidt op alle mogelijke scenario’s inclusief maatregelen die daarbij horen om in te kunnen zetten wanneer dat nodig is’.
“Vandaag hebben we in de ministerraad gesproken over de wereldwijde gevolgen van het conflict in Iran. Met name de sterk stijgende energieprijzen. En ik kan me heel goed voorstellen dat dit veel zorgen geeft bij mensen en bedrijven. Het kabinet bereidt zich voor op alle mogelijke… pic.twitter.com/r8Yg4hfkWv
— Rob Jetten (@MinPres) March 20, 2026
Journalist Jonathan Krispijn werd door Haagse Insider geblokkeerd, naar eigen zeggen omdat hij weet wie hij is. “Een NOS-verslaggever die alvast lekt dat we energielockdowns krijgen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Maya-bouwwerken eeuwen ouder dan gedacht
Zakenvrouw werd gearresteerd en vastgezet door Starmers Stasi wegens een bericht op X, nu doet ze haar verhaal
Raad eens door wie al die accounts van ‘rechtsextremisten’ worden beheerd
Nog een NASA-wetenschapper die heeft gezegd dat ‘iemand anders’ op de maan is
Oekraïne wil lichamen van 1200 gesneuvelde soldaten niet terug: ‘Het is diep- en dieptreurig’
‘Er is geschiedenis geschreven: dit is het eerste concrete verzet tegen de gezondheidszorgdictatuur van de afgelopen 5 jaar’
Nóg meer van ons belastinggeld gaat richting die ‘zinloze oorlog’: ‘Ze spelen gewoon keihard toneel in Den Haag’
Mysterieuze Afrikaanse ‘elfencirkels’ verbazen wetenschappers
Aliens bestaan op manieren waarvan we ons geen voorstelling kunnen maken. Lees dit revolutionaire onderzoek over buitenaards leven