Alleen al voor de pacht van twee stukken grond rond de Griekse vakantievilla van koning Willem-Alexander heeft de Nederlandse staat bijna een half miljoen euro moeten betalen. Het bedrag werd afgelopen jaar betaald aan een buurvrouw, om op die grond een beveiligingshek te plaatsen. De werkelijke marktwaarde van de grond bedraagt slechts 35.214 euro.
Een Griekse advocaat, die optrad als ‘speciale gevolmachtigde en zaakwaarnemer van de staat’, moest in opdracht van minister Opstelten van Veiligheid en Justitie onderhandelen om de grond koste wat kost te krijgen. Premier Rutte heeft het bedrag verzwegen in antwoorden op eerdere vragen uit de Tweede Kamer.
De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) zei in een reactie: “Deze grond is nodig voor veiligheidsmaatregelen die de overheid treft. Om veiligheidsredenen wordt er in de informatievoorzieningen over de wijze van beveiliging zoveel mogelijk terughoudendheid betracht. Er worden daarom geen verdere mededelingen gedaan.”
Eerder ontstond discussie over de aanleg van een betonnen steiger, omdat dat strijdig zou zijn met de Griekse wetgeving. Daar kan de koning straks zijn nieuwe speedboot aanmeren, die 575.000 euro exclusief btw kost. De bekleding van de boot is oranje. Eerder dit jaar schafte onze vorst nog een Audi A8 limousine aan van zo’n zes ton. De vierwieler weegt 3700 kilo en heeft een vermogen van 500 pk.
Wie het Koninklijk Huis volgt, weet dat de politiek sinds het geduvel over vliegkosten, fiscale sluiproutes en het omstreden huis in Mozambique probeert het privédomein van ons staatshoofd af te schermen, merkt adjunct-hoofdredacteur van RTL Nieuws Pieter Klein op.
“Waarom staat dat hek, en hangen die camera’s en sensors op een lap grond van krap een half miljoen – ten laste van de schatkist – en waarom niet gewoon op het terrein van de koning?” vraagt Klein zich af.
De villa van koning Willem-Alexander op de Griekse Peloponnesos wordt net een fort. De muren worden verhoogd en er worden camera’s geïnstalleerd. De beveiliging van de villa wordt betaald door de staat, die toestemming gaf voor de verregaande maatregelen.
De villa heeft een zwembad, privéhaven en privéstrand. Ook de Russische president Vladimir Poetin en acteur Sean Connery hebben een vakantiehuis in het gebied.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Michel Reijinga, organisator van koffiedrinken op Museumplein in coronaperiode, overleden: ‘Intens verdrietig’
Professor lanceert GoFundMe-campagne om aluminium in vaccins te onderzoeken. Zo reageert het farmakartel
Hoogleraar: het censureren van ‘complotdenker’ David Icke moet voorkomen worden
“Ebola is wapen om zwarte bevolking uit te dunnen”
Toegang naar de onderwereld ontdekt in Turkije
Niet Noord-Korea, maar VS is het probleem. Journalist onthult in dit gesprek wat er werkelijk aan de hand is
Heeft de Gates Foundation honderdduizenden meisjes gesteriliseerd in India?
Waarom gaat het vaccineren door?
9/11 ontmaskerd: overweldigend bewijs dat het officiële verhaal niet waar kan zijn. Waarom een nieuw onderzoek noodzakelijk is