Er wordt al maanden in de media gesuggereerd dat Rusland de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016 heeft beïnvloed, onder meer door middel van advertenties op Facebook.
Tegen een Senaatscommissie heeft Facebook nu gezegd dat de overlapping tussen advertenties en inhoud die werd verspreid door een pro-Kremlin groep en de presidentscampagne van Trump, onbeduidend is. Dat schrijft Bloomberg.
Colin Stretch van Facebook zei op 1 november tijdens hoorzittingen in het Amerikaanse Congres naar aanleiding van het Ruslandonderzoek dat ‘we geen overlapping hebben gezien tussen ‘Russische’ advertenties en andere adverteerders op de site, waaronder de Trump-campagne’.
Niet in de positie
Het sociale mediabedrijf zei verder niet in de positie te zijn om beschuldigingen van mogelijke Russische inmenging te staven of te weerleggen.
Facebook zei bovendien geen bewijs te hebben dat het Internet Research Agency (IRA), een aan de Russische overheid gelinkt instituut, haar activiteiten heeft gericht op Amerikaanse kiezersgegevens.
Geen problemen
Inkomsten die Facebook heeft ontvangen dankzij advertenties van de IRA waren ‘immaterieel’, zei de sociale mediareus, toevoegende dat het agentschap honderdduizenden dollars bijdraagt aan het Defending Digital Democracy Project.
Het bedrijf gaf aan geen problemen te hebben met de Russische mediakanalen RT en Sputnik, zolang ze zich aan de regels houden.
Twitter en Google hebben zich nog niet uitgesproken over de mogelijke overlapping tussen de IRA en de Trump-campagne.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe president Poetin George Soros wist te verslaan
Indrukwekkende graancirkel ontdekt in Dorset. Welke mysterieuze krachten schuilen hierachter?
Bevindt de oudste piramide ter wereld zich op Antarctica? Onderzoekers doen opvallende beweringen
Dit ziet eruit als controlled demolition. Jensen heeft boodschap voor ‘linkse, schlemielige journalisten’ die hem in complothoek willen duwen
‘Regering-Trump wordt aangestuurd door het Rothschild-syndicaat, en Epstein maakte daar deel van uit’
Waarom klimaatmeisje Greta Thunberg en de wereldelite een hekel aan u hebben
Vooraanstaande journalisten: ‘9/11 was een hoax, overheid liegt’
Petitie gestart tegen nazi-cartoon van Lidewij de Vos in De Telegraaf: ‘Het is genoeg!’
Is dit waarom het kabinet David Icke de toegang tot Nederland weigert?