Aan de buitenzijde van het internationaal ruimtestation ISS zijn zeeplankton en andere micro-organismen gevonden. Dat heeft de Russische vluchtleider Vladimir Solovjov bekendgemaakt na een succesvolle ruimtewandeling van twee kosmonauten.
Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA hebben Aleksandr Skvortsov en Oleg Artemjev vijf uur en elf minuten in het luchtledige gewerkt. De twee hebben onder meer de Russisch-Peruaanse nanosatelliet NS-1 uitgezet, experimenten weggehaald en geplaatst, uitrusting geïnstalleerd en de buitenzijde van de spacemeccano geïnspecteerd. Aanvankelijk zou het uitstapje meer dan zes uur duren.
Verrassing

Een grote verrassing was het nieuws van vluchtleider en ex-kosmonaut Solovjov dat tijdens experimenten afgelopen jaar sporen van zeeplankton en andere micro-organismen zijn gevonden aan de buitenzijde van het ISS. De piepkleine organismen weten te overleven ondanks de afwezigheid van zuurstof, de extreme temperaturen en kosmische straling. “De resultaten van het experiment zijn absoluut uniek,” zei Solovjov.
Hoe het zeeplankton zich aan het ISS heeft kunnen hechten kon Solovjov niet zeggen en moet volgens hem nader worden onderzocht, meldt het Russische persbureau ITAR-TASS. Er is geen plankton aanwezig op de lanceerbasis Bajkonoer in de steppen van Kazachstan. Gedacht wordt dat het zeeplankton via aardse luchtstromingen bij het ISS is aanbeland.
Vanwege de werking van de raketmotoren is de buitenwand van het ISS sterk vervuild geraakt. Vooral de ramen van het ruimtestation zijn toe aan een schoonmaakbeurt.
[MailOnline, RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse vrouw ‘rook God tijdens bijna-doodervaring’
Arts legt in 2 minuten uit waarom bestaande coronabehandelingen verboden zijn: ‘Dit is ongelooflijk bizar’
Wetenschappers staan voor raadsel na mysterieuze golven in Amerikaanse staat. Wat is de oorzaak?
Invloedrijk medisch tijdschrift: ‘Coronavirus niet gevaarlijker dan griep’. Paniek om niks?
Met Pedro Sánchez als president krijgt de Bilderberggroep nog meer macht in Spanje
Pfizer moest 2400 medewerkers aannemen om alle meldingen over bijwerkingen te verwerken: ‘Schokkend’
Er is iets heel vreemds gaande op Maui: ‘Wat verbergt de overheid?’
Redactie van Op1 smeekt minister Kuipers om mondkapjes en lockdowns: ‘Onvoorstelbaar’
‘CoronaCheck-app is de eerste stap naar de digitale dictatuur’