In de Melkweg leven waarschijnlijk duizenden buitenaardse beschavingen, maar de kans dat we ze ooit ontmoeten is erg klein. Dat zei directeur van het Nederlands instituut voor radioastronomie (Astron) Michael Garrett tijdens een congres in Toronto.
De astronoom zei op basis van gegevens die zijn verzameld door NASA en andere ruimteagentschappen dat de aarde één van de 40 miljard bewoonbare planeten in ons sterrenstelsel is.
Elk jaar vormt zich een nieuwe bewoonbare planeet, wat betekent dat de kans op het bestaan van buitenaardse beschavingen erg groot is. Volgens een nieuwe studie herbergt de Melkweg zo’n 3000 beschavingen.
Door de enorme omvang van de Melkweg is het volgens Garrett onwaarschijnlijk dat we signalen opvangen van geavanceerde beschavingen. “We verwachten dat beschavingen tenminste 1000 lichtjaar van elkaar zijn verwijderd,” zei hij. “Dat is een grote afstand. Beschavingen moeten in ieder geval enkele duizenden jaren bestaan om met elkaar te kunnen communiceren.”
Hij gebruikte de aarde als voorbeeld, een planeet waar eenvoudige levensvormen al miljarden jaren leefden voordat intelligent leven ontstond. “Ik wil niet negatief klinken, maar mijn conclusie is dat Seti-signalen (Search for Extraterrestrial Intelligence) zeldzaam zijn in de Melkweg,” zei Garrett.
Bij Seti zijn de experts positiever ingesteld. In maart zei astronoom Seth Shostak dat hij verwacht binnen nu en 20 jaar contact te leggen dankzij nieuwe technologische ontwikkelingen.
[IBTimes]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Emeritus hoogleraar: energiecrisis laat zien ‘hoe weinig verstand ons kabinet heeft van energiezaken’
6-jarige Rodrigo sterft na coronavaccin, meerdere onderzoeken gestart: ‘Gestikt in braaksel’
250 bezorgde wetenschappers waarschuwen voor kankerverwekkende draadloze apparaten. Kan deze petitie een ommekeer teweegbrengen?
Lente = Hooikoorts en hoe je er zo 1,2,3 voorgoed vanaf komt
‘Door de krankzinnige maatregelen van premier Draghi zitten een miljoen mensen zonder inkomen’
Pepijn van Houwelingen legt in anderhalve minuut uit waarom de digitale euro een ‘doodeng plan’ is
Kleine ijstijd op komst? De voorspellingen van de NASA zullen u verrassen
Felle vuurballen verschijnen aan de hemel
Skelet ‘buitenaards wezen’ uit La Noria telt negen ribben