Twee economen hebben onderzoek gedaan naar 28 generaties Britten en kwamen tot de ontdekking dat de rijkste 1 procent al tenminste 800 jaar aan de macht is. Gregory Clark van de Universiteit van Californië in Davis en Neil Cummins van de London School of Economics keken naar achternamen en opleidingsniveau in de periode tussen 1170 en 2012.
De Engelse bovenklasse nam in de elfde eeuw al achternamen aan die vandaag de dag nog steeds bestaan. Deze achternamen – waaronder Bakersville, Percy, Darcy, Montgomery, Neville en Talbot – werden gecombineerd met gegevens over bezittingen en studies aan Cambridge en Oxford.
Achternamen werden in 1066 voor het eerst aangenomen in Engeland, met name door de Normandische, Bretonse en Vlaamse veroveraars van Engeland. Na 1950 worden de achternamen van de elite nog net zo vaak gevonden als daarvoor, aldus de onderzoekers.
Rijkdom en macht zijn erfelijk, zo blijkt uit de studie. Mensen die afstammen van Montgomery’s en Percy’s hebben een onevenredig grote kans om tot de hedendaagse elite te behoren. Daarnaast is het onderwijsbeleid in Groot-Brittannië sterk gericht op de elite. Tot 1986 vroegen Britse universiteiten geen collegegeld, maar tegenwoordig behoren ze tot de duurste ter wereld.
Alle sociale en economische veranderingen die we zo vanzelfsprekend vinden, hebben helemaal niets veranderd aan de correlatie tussen elite, opleiding en sociale status.
Foto: Alnwick Castle, de residentie van de twaalfde hertog van Northumberland, Ralph Percy (David Simpson)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Ruimtestation ISS ‘ingehaald door twee lichtbollen’
You vill eat ze bugs: Leerlingen van 100 basisscholen in Overijssel krijgen meelwormen voorgeschoteld
Het ‘gezonde’ alternatief onder vuur: zoetstoffen gelinkt aan versnelde hersenveroudering
“De NOS fungeert als inlichtingendienst en is dodelijk wapen dat kan bepalen hoe de massa denkt”
Medicijnbedrijven moeten betalingen aan artsen openbaar maken
Beyoncé beoefent zwarte magie en extreme hekserij. Haar voormalige drummer doet een boekje open
BRICS-landen omzeilen Wereldbank en IMF met nieuwe bank
Staatssecretaris van Defensie wil reservisten op de been brengen en dat levert pittige reacties op
Exploderende meteoor veroorzaakt supersone knal boven Wales