In de zuidwestelijke Pakistaanse provincie Baloechistan zijn vier leden gedood van een medische ploeg, die vaccins tegen polio toediende. De aanval vond plaats in de omgeving van de provinciehoofdstad Quetta. Drie van de slachtoffers zijn vrouwen, een andere vrouw liep verwondingen op.
Het provinciebestuur startte twee weken geleden een campagne, waarbij ruim 300.000 kinderen tegen het virus ingeënt zouden worden. De operatie is nu tijdelijk opgeschort.
De herhaaldelijke aanvallen op inentingsteams tegen polio zijn door mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch scherp veroordeeld. ‘Radicale islamisten’ geloven dat de vaccinatiecampagnes van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) deel uitmaken van een samenzwering van het Westen om Pakistaanse kinderen onvruchtbaar te maken.
Eind vorig jaar waren er ook al aanvallen op het polio-vaccinatieprogramma. In het noordwesten van Pakistan openden onbekenden het vuur op een medewerker van een vaccinatieteam en twee agenten die het vaccinatieprogramma zouden beveiligen.
De WHO meldde dat dit jaar wereldwijd 291 mensen besmet zijn geraakt met het virus, van wie 246 in Pakistan. Pakistan is één van de drie landen waar polio nog veel voorkomt. De andere twee landen zijn Afghanistan en Nigeria. Onlangs werd ook polio in Syrië vastgesteld.
[Knack]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Graf van Adolf Hitler gevonden in Argentinië”
Emotionele smeekbede Geert Vanden Bossche: ‘Doe het niet!’
De oude orde wordt weggevaagd. Farage brandt los in Europees Parlement
Justitie: belangrijk dat er ‘justitieel wordt opgetreden tegen complotverspreiders’
99% van de mensen die stierven aan corona leed al aan andere ziektes, zegt Italië
De oude orde wordt weggevaagd. Farage brandt los in Europees Parlement
‘Het probleem is zeker niet stikstof, het grootste probleem van Nederland op dit moment is de VVD’
Joran van der Sloot vertelt over paranormaal contact met medium
Explosief gerucht over Jaap van Dissel: ‘Dit is een nucleaire bom’