Volgens econoom Herman Wijffels is er een transitie nodig voor de mensheid om in harmonie met elkaar en met de planeet te leven. De menselijke ontwikkeling gaat volgens cycli, zo constateert hij, en het wordt pijnlijk duidelijk dat we op dit moment aan het einde staan van een cyclus.
De oude organisatiemodellen, vaak piramidale structuren, passen niet meer. De industrialisatie voldoet niet meer: het is lineair denken in een cyclische wereld. Niet alleen de macht, maar ook het geld zit inmiddels bij enkelen, terwijl de helft van de mensheid het moet doen met minder dan de kruimels.
Wat houdt ons tegen? In grote lijnen zijn dat de globale menselijke systemen: geld, banken, politiek, grote bedrijven en religies. Oude piramidale structuren, constateert Wijffels. Volgens hem is er een volgende ‘release’ van bewustzijn nodig. Het moet gaan om andere waarden voor ieder individu en voor de mensheid als geheel. Het moet gaan over levende materie in plaats van dode materie.
Wijffels ziet dat we midden in een transitie zitten. Niet iedereen ziet dat of wil dat zien, maar we hebben feitelijk geen keus: wie wil mee en kan dat, wie niet? Wat is nodig voor verandering en wie zullen daarbij voorop lopen?
Herman Wijffels bekleedde tijdens zijn loopbaan diverse vooraanstaande functies, waaronder voorzitter van de hoofddirectie van Rabobank, voorzitter van de Sociaal-Economische Raad en Nederlands bewindvoerder bij de Wereldbank in Washington. Daarnaast legde hij als informateur de basis voor het kabinet Balkenende IV.
[TU Delft]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hoe zien MRI-scans van fruit en groenten eruit?
‘Verruim je blik in de zoektocht naar buitenaards leven’
Emile Ratelband sleept De Jonge voor gerechtshof als hij niet op staande voet ontslag neemt
Premier Schoof over WEF: ik vind het belangrijk dat Nederland daar aanwezig is
Vrienden van Al Qaida in Europees Parlement. Kijk hoe bij sommigen de maskers afvallen
Interessante ontwikkelingen rond CBDC: ‘Misschien toch te veel tegengas’
5 x ‘Mind Over Matter’-bewijs. Zo krachtig is ook jóuw brein!
Expert: dit is waarom piloten zich niet uitspreken over de UFO’s die ze zien
Arts onthult hoe polio is verdwenen