Afgelopen maand werd de 13-jarige Mohammed Tuaiman gedood tijdens een drone-aanval van de CIA in Jemen. Vlak voor zijn dood sprak hij met de Britse krant The Guardian over de angst die hij, zijn vrienden en zijn buren hebben voor drones.
“Ik zie ze iedere dag en we zijn er bang voor,” zei hij. “Veel kinderen hebben ’s nachts nachtmerries over drones en hebben psychische problemen. Ze hebben onze streek veranderd in een hel. We dromen zelfs over drones.”
De vader en broer van Mohammed werden in 2011 gedood door een drone toen ze hun kamelen aan het voeren waren. Afgelopen maand, op 26 januari, werd Mohammed zelf gedood door een drone.
“Ze vertellen ons dat deze drones opstijgen van bases in Saoedi-Arabië en Jemen en dat Amerika ze stuurt om terroristen te doden, maar ze doden altijd onschuldige burgers. We weten niet waarom ze ons doden,” zei Mohammed tijdens zijn interview.
“In hun ogen hebben we niet het recht om te leven zoals ieder ander mens en hebben we geen gevoelens of emoties, huilen we niet en voelen we geen pijn zoals ieder ander mens,” voegde hij toe.
De familie heeft tot op heden geen verklaring gehad voor de drone-aanvallen. De familieleden zijn volledig aan hun lot overgeleverd, aangezien er in hun gebied geen hulp beschikbaar is behalve van Al Qaida. Ondanks het feit dat de familie genoodzaakt was die hulp aan te nemen, benadrukt broer Maqdad dat zij op geen enkele wijze betrokken zijn bij de strijd van Al Qaida.
“Mohammed was geen lid van Al Qaida, hij was een kind,” zei hij. Nadat onze vader overleed kwam Al Qaida naar ons toe om hulp te bieden, maar we horen niet bij hen.”
[Guardian]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Van Meijeren boos: ‘Er zijn alweer miljoenen onwetenden geïnjecteerd met deze troep, met alle risico’s van dien’
Bizarre onthullingen rond Obama: ‘Dit is de grootste misdaad uit de Amerikaanse geschiedenis’
Komeet ISON zal overal op aarde zichtbaar zijn
Van Haga tegen tierende Tielen: dit is één van de pijnlijkste blunders uit de politieke geschiedenis
‘Het probleem is zeker niet stikstof, het grootste probleem van Nederland op dit moment is de VVD’
NOS-weerman Gerrit Hiemstra verspreidt nepnieuws over droogstaande rivier
Astronaut André Kuipers: “Buitenaards leven bestaat”
Het RIVM haalt een belangrijke zin weg uit de tekst over de coronaprik
Lees en huiver: deze lijst met voorgestelde belastingverhogingen publiceerde Kaag op 10 augustus