Tussen 1982 en 1985 sloeg in België de Bende van Nijvel toe, waarbij er minstens 28 doden vielen. De bende maakte volgens onderzoeksjournalist Guy Bouten deel uit van de Strategie van de Spanning, een concept van de Amerikaanse generaal Westmoreland dat de steun genoot van de CIA.
De bende pleegde gewelddadige moorden, inbraken, diefstallen en overvallen. Hoogtepunt van de acties waren de bloedige overvallen op supermarkten van Delhaize in 1985. Het politieonderzoek verliep chaotisch en onzorgvuldig.
Voor de auteur, die een nieuw boek heeft geschreven over het onderwerp, gaat het in deze zaak om meer dan gewoon banditisme. De koepelorganisatie waar de Bende van Nijvel aan toebehoorde, vindt haar oorsprong waarschijnlijk in de praktijken van sommige van onze toenmalige politici, zei Bouten, zonder namen te noemen.
Oud-premier Paul Vanden Boeyants was volgens de onderzoeksjournalist niet rechtstreeks betrokken, maar wel zijn entourage. Boven de organisatie hing de schaduw van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, die in België actief was om ‘de staatsveiligheid te ondermijnen’, ‘om te infiltreren in de vredesbewegingen die tegen de plaatsing van kernraketten in België waren’ of ‘om linkse terroristen te creëren’.
“Alles hangt samen en houdt verband met elkaar,” besloot Bouten, die vijf jaar lang onderzoek deed naar de Bende van Nijvel. “Ze bleek het zichtbare deel te zijn van een maffioos drugs- en wapenhandelnetwerk dat banden had met de CIA en de Mossad.”
Ook volgens een onderzoek van de Belgische senaat pasten deze misdaden mogelijk binnen het Gladio-netwerk van de Amerikaanse inlichtingendiensten. Voorzitter van de commissie-Gladio Roger Lallemand schreef de aanslagen toe aan de buitenlandse geheime diensten, die als doel hadden de Belgische democratie te beïnvloeden.
“Deze terreuraanslagen moesten een media-effect veroorzaken,” zei hij. “Deze geheime diensten gebruikten daarvoor beurtelings extreemlinkse of extreemrechtse groeperingen.”
Boek: De Bende van Nijvel
[Radio2]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Politici van regeringspartijen stonden 2 jaar lang te liegen over betrokkenheid bij het WEF’
4000 artsen & wetenschappers beschuldigen bedenkers covidbeleid van ‘misdaden tegen de menselijkheid’
VIDEO: Werd stevia overwogen als middel om de bevolkingsgroei terug te dringen?
Heb je altijd al willen weten hoe de schimmige machtselite in elkaar zit? Deze professor komt met baanbrekend boek
Realiteit is een ademend wezen met een oneindig aantal persoonlijke ervaringen
Recordaantal geesten gefotografeerd
Bijeenkomst over chemtrails: “We worden besproeid als insecten”
Britse wetenschappers: “Grotten op Mars wemelen mogelijk van leven”
Man geneest van darmkanker door natuurvoeding