Er zijn fragmenten ontdekt van ’s werelds oudste Koran. Het opvallende is dat ze ouder zijn dan de profeet Mohammed.
De Koran, die bestaat uit perkament van dierlijke huid, is volgens wetenschappers van de Universiteit van Birmingham tussen de 1448 en 1371 jaar oud. Experts van de Oxford-universiteit hielpen bij het onderzoek door een koolstofdatering uit te voeren.
Onbetrouwbaar
De fragmenten zijn geschreven tussen de jaartallen 568 en 645, terwijl profeet Mohammed zou hebben geleefd van 570 tot 632. Historici zeggen dat de traditionele verhalen over de oorsprong van de islam onbetrouwbaar zijn.
De vondst zal volgens historicus Tim Holland dan ook niet zonder gevolgen zijn. Het ontwricht het idee dat we iets met zekerheid kunnen zeggen over hoe de Koran is ontstaan. Dat heeft gevolgen voor de geschiedenis van Mohammed en zijn volgelingen, aldus Holland.
Geschiedenis herschrijven
Volgens de traditie ontving profeet Mohammed de openbaringen die de Koran vormden tussen de jaren 610 en 632, het jaar van zijn dood, aldus professor David Thomas van de Universiteit van Birmingham.
Keith Small van de Oxford-universiteit wees erop dat alleen het perkament is onderzocht en niet de inkt. Hij denkt wel dat de jaartallen overeen zullen komen. Als dat zo is zal de geschiedenis van de opkomst van de islam in het Oude Nabije Oosten geheel moeten worden herschreven. Vond je dit interessant? Denk er dan aan het artikel te delen op Facebook.
[The Times of London, MailOnline]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Genetisch aangepast voedsel geweerd uit Duitsland
Beleid van helikopter Ben faalt
Nieuwe roofridders: belastingbetaler draait op voor topsalarissen
Russische wetenschapper: “Kleine IJstijd in plaats van global warming”
Arts is dokterslicentie kwijt na kritiek op LGBT-ideologie en coronabeleid
Silvio Berlusconi vier jaar achter de tralies
Corona-klokkenluider vertelt over huiveringwekkende ervaring in het ziekenhuis
VIDEO: Eeuwenoud geheim verbindt Fries stadje met Piramiden van Gizeh en Stonehenge
De aarde draait opeens sneller dan ooit en wetenschappers weten niet waarom