Pedagoog Linda Peelen, eigenaresse van Praktijk Sterrekind, heeft een gratis e-book geschreven met meer dan 40 tips voor ouders met hooggevoelige kinderen.
“Er waren altijd veel vragen van ouders én ook van leerkrachten over wat hooggevoeligheid is,” zegt Linda. Ze wil graag meer bekendheid geven aan hooggevoeligheid bij kinderen, zodat ze de begeleiding krijgen die ze nodig hebben.
“Eén op de vijf kinderen is hooggevoelig,” aldus Linda. “Hooggevoelige kinderen hebben een gevoeliger zenuwstelsel, het hele lichaam neemt nauwkeuriger waar; een hooggevoelig kind hoort, voelt, ruikt, ervaart alles intenser dan een kind zonder deze gevoeligheid. Het is een prachtige eigenschap, echter kan het ook ontzettend overweldigend zijn voor een kind. Als ouders en kinderen niet leren hoe ze met deze gevoeligheid om kunnen gaan, ontstaan er vaak problemen.”
Overweldigend
“Doordat hooggevoelige kinderen als het ware zo open staan voor de wereld om hen heen, pakken ze (bijna) alles op,” legt Linda uit. “Dit is vaak zo overweldigend voor kinderen. Ze krijgen te veel prikkels en om hun binnenwereld leefbaar te houden keren ze óf naar buiten (druk gedrag) óf trekken ze zich juist terug (stil, verlegen, in zichzelf gekeerd gedrag). In mijn praktijk zie ik ook veel signalen van overprikkeling, zoals slaapproblemen, driftbuien, angst, neerslachtig of buik- en hoofdpijnklachten.”

Na haar studie pedagogiek in Amsterdam werkte Linda enkele jaren in het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht. Sinds 2004 helpt ze hooggevoelige kinderen.
Onjuiste diagnoses
“Ik ben gaan schrijven om meer ouders en professionals die met kinderen werken te bereiken, zodat ze worden begrepen en op de juiste manier ondersteund,” zegt Linda. “Helaas worden er nog veel te vaak onjuiste diagnoses bij kinderen gesteld, waardoor ze niet de begeleiding krijgen die ze nodig hebben. De juiste begeleiding start thuis.”
Het gratis e-book is hier verkrijgbaar.
Meer informatie: Praktijk-sterrekind.com
[VIP]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Huisarts haalt fel uit naar Klaus Schwab: ‘Als je dit beweert, zou je opgepakt en opgesloten moeten worden’
Britse piloot ziet onbekend object bij Heathrow
Europarlementariër tijdens debat in Europees Parlement: ‘White Lives Matter!’
VIDEO: “NOS Journaal is spreekbuis voor gevestigde belangen en elite”
Obama’s geboortecertificaat is nep. Voormalige sheriff claimt nieuw bewijs te hebben
Brits pedofielennetwerk: kinderen misbruikt door ‘machtige elite’ en ministers
First Contact: De aarde wordt klaargestoomd voor ‘contact met een andere beschaving’
Documentaire die voor het eerst ‘alien’ toonde aan de wereld gratis te bekijken
Ook Oostenrijkse tv laat kritisch geluid horen over corona: ‘Pandemie is voorbij’