Ecoloog Ruben Smit ziet een verband tussen de vreemde geluiden in het westen van Nederland en de stranding van vijf potvissen voor de kust van Texel. Op Twitter speculeert hij over een verband tussen de twee opmerkelijke gebeurtenissen. In onderstaand filmpje spreekt hij met Martijn Mastenbroek van Telstar Online over zijn theorie.
Bouwe Kuipers uit Den Burg zegt in de Texelse Courant dat potvissen ook kunnen stranden als ze kerngezond zijn en daar niets tegen kunnen doen.
Wildste verhalen
Op internet duiken steeds meer meldingen op van de vreemde geluiden. De mysterieuze klanken houden ook de inwoners van Grootebroek wakker. Dano van Gelder filmde het geluid vanuit zijn raam en zette een filmpje ervan op Facebook.
Ook in andere delen van het land is het geluid gehoord. Er doen inmiddels de wildste verhalen de ronde over de herkomst ervan. Zo zou het afkomstig zijn van UFO’s of zelfs het einde der tijden aankondigen.
Onopgelost
Het mysterieuze geluid dat Nederland al dagen in de greep heeft, blijft vooralsnog onopgelost. Geluidsanalyses van een gespecialiseerd bureau bieden geen soelaas.
Geofysicus Lennart de Groot van de Universiteit Utrecht denkt dat het gewoon een natuurkundig verschijnsel betreft. “’s Nachts koelt het aardoppervlak af en dan verandert de temperatuurverdeling,” zei hij. “Daarbij wordt geluid teruggebogen naar het aardoppervlak en verplaatst het zich zo over grotere afstanden dan overdag.”
De theorie dat het om een zonnestorm met akoestische zwaartekrachtengolven zou gaan, verwijst hij naar de prullenmand.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baudet noemt NPO vooringenomen en framend en loopt weg tijdens uitzending. Dit is hij met de publieke omroep van plan
Verboden archeologie: bewijs voor bestaan van vroege mens (video)
Huisarts Rob Elens overweegt ministerie van VWS voor rechter te slepen
Aartsbisschop Carlo Maria Vigano ontboden bij de paus om te worden geëxcommuniceerd
SOPN wil nieuwe tijd stem geven in tweede kamer
‘Hier heeft het OM tijd voor!’ Man uit Den Haag krijgt 300 euro boete wegens reactie onder filmpje ministerie van Financiën
Arts zegt lidmaatschap GroenLinks op omdat partij zich niet uitspreekt tegen ‘schadelijke coronapas’
Bepalen de media wie premier van Nederland is? ‘Dit nieuws is ziek’
Slachtoffer vaccinatieschade zet telefoongesprek met Lareb online, wordt gemaand het onmiddellijk te verwijderen