De Duitse bondskanselier Angela Merkel is uitgenodigd voor de Bilderbergconferentie in Dresden dit jaar. Volgens de Duitstalige Huffington Post, die de krant Die Tageszeitung citeert, staat Merkel op de gastenlijst.
Ook de Duitse minister van Defensie Ursula von der Leyen, minister zonder portefeuille Peter Altmaier, minister van Buitenlandse Zaken Frank-Walter Steinmeier en vicekanselier Sigmar Gabriel zullen deelnemen aan de geheimzinnige conferentie.
Democratische deelname ondermijnd
De Duitse econoom Axel Troost heeft zich kritisch uitgesproken over de deelname van Merkel. Volgens hem laat ze zich beïnvloeden door lobbyisten en zouden Duitse overheidsfunctionarissen niet moeten kunnen deelnemen aan deze bijeenkomst. Publicist Jürgen Elsässer uitte ook kritiek en zei dat hij protesten tegen Bilderberg zal steunen.
De partij AfD (Alternative für Deutschland), inmiddels de op twee na grootste partij in Duitsland, is eveneens tegen de conferentie en stelde dat Bilderberg een ‘neoliberale globaliseringagenda’ nastreeft, waarbij natiestaten worden vernietigd en ‘de democratische deelname van parlementen wordt ondermijnd’.
Euro hersenkind van Bilderberg
Hoewel de media Bilderberg vaak omschrijven als een praatgroep zonder enige vorm van macht, zijn er eindeloos veel voorbeelden waaruit blijkt dat de groep wereldgebeurtenissen naar zijn hand zet.
In 2010 gaf voormalig secretaris-generaal van de NAVO Willy Claes toe dat deelnemers besluiten die zijn genomen tijdens de jaarlijkse conferentie, moeten omzetten in beleid. En in 2009 zei oud-voorzitter van de Bilderberggroep Étienne Davignon dat de euro het hersenkind van Bilderberg was.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is dit een voetafdruk van Bigfoot?
De monarchie is gestoord en vergelijkbaar met een virus. Deze schrijver maakt gehakt van de royals
Groepsleerkracht in het basisonderwijs: wat de baan écht inhoudt
Studie: cannabis kan helpen tegen Alzheimer
Mysterieus labyrint en rituele grotten: Zweeds hekseneiland geeft eerste geheimen vrij
D66 wil FVD zo snel mogelijk verbieden: ‘Wat een naar, totalitair partijtje is dat geworden’
Burgemeester Ankara: “Mossad zit achter aanslag in Parijs”
Britse man (86) leeft al 40 jaar alleen op eiland van de Seychellen (video)
Onderzeeër ontdekt die in Eerste Wereldoorlog werd aangevallen door ‘enorm zeemonster’